بحث محصولات تراریخته از ریل علمی خارج شده ‌است

بحث محصولات تراریخته از ریل علمی خارج شده ‌است


بحث محصولات تراریخته از ریل علمی خارج شده ‌است

دانش > فناوری – ایرنا نوشت: دبیر اجرایی کنگره بین المللی و ملی انجمن ژنتیک ایران با اشاره به اینکه، برخی افراد ناآگاه محصولات تراریخته را دشمن سلامتی انسان‌ها معرفی کرده‌اند گفت: در واقع مباحث محصولات تراریخته در کشورمان از ریل علمی خارج شده است.

دکتر محسن ابراهیمی در ارتباط با برگزاری سومین کنگره بین‌المللی و پانزدهمین کنگره ملی انجمن ژنتیک گفت: این کنگره با حضور اساتید و اندیشمندان برجسته داخلی و خارجی تا 25 اردیبهشت‌ماه سال جاری در سالن همایش‌های سران کشور در حال برگزاری است.
وی افزود: در این کنگره به مباحث مختلف ژنتیک انسانی، حیوانی و گیاهی پرداخته خواهد شده و جدیدترین دستاوردها در این حوزه‌ها موردبحث و بررسی قرار می‌گیرد.
ابراهیمی، عدم توجه مسئولان به تولید محصولات تراریخته را مهم‌ترین معضل حوزه ژنتیک گیاهی دانست و گفت: متأسفانه اخیراً افراد فاقد صلاحیت تریبون در اختیار گرفته‌اند و در خصوص محصولات تراریخته تبلیغات نادرست انجام می‌دهند و آن را محصولی مضر برای سلامتی انسان‌ها معرفی می‌کنند.
وی با بیان اینکه متأسفانه بحث محصولات تراریخته از ریل علمی خارج‌شده است، یادآور شد: اخیراً به‌قدری اطلاعات نادرست و غیرعلمی در خصوص محصولات تراریخته در جامعه نشر پیداکرده است که متأسفانه این مبحث علمی به یک موضوع سیاسی تبدیل‌شده است.
وی خاطرنشان کرد:بسیاری دانشمندان و اندیشمندان تراریخته معتقدند که محصولات تراریخته علاوه بر اینکه هیچ زیانی برای سلامتی انسان‌ها ندارد، بلکه تولید آن موجب حفظ محیط‌زیست نیز می‌شود.
دبیر اجرایی سومین کنگره بین‌المللی و پانزدهمین کنگره ملی انجمن ژنتیک ایران، بیان کرد: متأسفانه در کشور ما برای تولید محصولات تراریخته مقاومت می‌شود اما این در حالی است که عمده محصولات کشاورزی وارداتی به کشور ازجمله دانه‌های روغن به‌صورت تراریخته تولیدشده‌اند، بنابراین برای محققان داخلی علت این امر مشخص نیست که چرا مسئولان از تولید یک محصول باکیفیت جلوگیری می‌کنند.

5656

 

 

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *