دلایل افزایش عمل زیبایی در بین مردان

دلایل افزایش عمل زیبایی در بین مردان


 

تحقیقات جدید محققان نشان می‌دهد که در سراسر جهان جراحی‌های زیبایی بین مردان، چه پیر چه جوان، افزایش پیداکرده است. آن‌ها معمولاً از لیپوساکشن و عمل‌های زیبایی برداشتن برجستگی‌های شکم و بوتاکس برای کاهش چربی‌های سینه استفاده می‌کنند.

پژوهش‌های انجام‌شده توسط گروه تحقیقاتی انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (American Society of Plastic Surgeons) نشان می‌دهند که تعداد زیادی از جوانان برای جراحی‌های زیبایی شکم مراجعه می‌کنند تا با تغییر ظاهر بدن خود، اعتمادبه‌نفسشان را افزایش دهند.

در پنج سال گذشته عمل لیپوساکشن ۲۳ درصد و عمل زیبایی برداشتن برجستگی‌های شکم ۱۲ درصد و کاهش چربی‌های سینه در حدود ۳۰ درصد افزایش پیداکرده است. قابل‌توجه است که در سال ۲۰۱۷ میلادی تنها در ایالات‌متحده آمریکا بیش از ۱٫۳ میلیون عمل زیبایی برای مردان انجام‌شده است.

لورلی گرونوالت (Lorelei Grunwaldt) از جراحان پلاستیک مورد تائید دانشگاه پیتسبورگ (Pittsburgh) در این رابطه اعلام کرد: «تعداد زیادی از مردان به مطب من می‌آیند و از امنیت عمل‌های زیبایی سؤال کرده و بحث می‌کنند. بسیاری از مردانی که به من مراجعه می‌کنند، یک عمل جراحی در بخشی از بدنشان که از اهمیت دیده شدن برخوردار است و بر زیبایی‌اندام و اعتمادبه‌نفسشان می‌افزاید، داشته‌اند»

در مقابل مردان جوان، مردان سالمند کمتری برای انجام عمل‌های جراحی در از بین بردن تصویر سن از صورتشان اهمیت داده و مراجعه کرده‌اند. قابل‌توجه است که این بررسی‌ها نشان می‌دهند، در سال ۲۰۱۷ میلادی در حدود صد هزار مرد، عمل تزریق پرکننده زیبایی صورت داشته‌اند که از سال ۲۰۰۰ تاکنون بیش از ۹۹ درصد افزایش داشته و در عوض تزریق بوتاکس چهل برابر بالا رفته است.

جفری جانیس (Jeffrey Janis) از انجمن جراحان پلاستیک آمریکا در این رابطه اظهار داشت: «برخی افراد این نوع عمل‌های زیبایی را در مردان لبه اجرایی (executive edge) می‌نامند و معتقد هستند که بسیاری از مردان به این‌گونه عمل‌های زیبایی روی آورده‌اند تا جوان‌تر به نظر برسند و در محیط کار خود با جوان‌ترها رقابت داشته باشند؛ اما به نظر من مردان فقط می‌خواهند آن‌گونه که خود احساس می‌کنند، جوان‌تر به نظر آیند.»

 

 

5656

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *