قرارداد ۱۳۰ میلیون دلاری “اسپیس ایکس” با نیروی هوایی آمریکا

قرارداد ۱۳۰ میلیون دلاری “اسپیس ایکس” با نیروی هوایی آمریکا


قرارداد ۱۳۰ میلیون دلاری “اسپیس ایکس” با نیروی هوایی آمریکا

قرار است شرکت “الون ماسک” به عنوان بخشی از قرارداد ۱۳۰ میلیون دلاری خود با نیروی هوایی آمریکا، یک ماهواره نظامی را از طریق قدرتمندترین موشک عملیاتی جهان به مدار زمین بفرستد.

نیروی هوایی آمریکا انتظار دارد که ماهواره ” AFSPC-۵۲ ” را از طریق موشک “فالکون هوی”( Falcon Heavy) در تابستان سال جاری یا پاییز ۲۰۲۰ میلادی، به مدار زمین بفرستد.

انتظار می‌رود که این ماهوراه از مرکز فضایی “کندی” ناسا در ایالت فلوریدا به فضا ارسال گردد. “گویینی شاتول” مدیر ارشد شرکت “اسپیس ایکس” اظهار کرد، از اینکه این ماموریت به ما محول شده است، مفتخریم. شاتول گفت: من از نیروی هوایی برای اعتمادشان به “اسپیس ایکس” قدرانی می‌کنم.   

گفتنی است که نیروی هوایی در این قرارداد، هزینه بیشتری را نسبت به آنچه که متدوال است، پرداخت کرده است. نیروی هوایی آمریکا علت انتخاب “اسپیس ایکس” برای انجام این ماموریت را اعلام نکرد. اما احتمال دارد که میزان هزینه‌ دریافتی “اسپیس ایکس” در این انتخاب موثر باشد.

شرکت‌های “اسپیس ایکس” و “بویینگ” در رقابتی تنگاتنگ با هم هستند تا بتوانند فضاپیمایی بسازند که قادر به اعزام انسان به ماه و فراتر از آن باشد.  موشک “فالکون هوی” آخرین ماموریت خود را ماه فوریه با موفقیت به انجام رساند.

 

5656

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *