واکسن جدیدی که آکنه را برای همیشه نابود می‌کند

واکسن جدیدی که آکنه را برای همیشه نابود می‌کند


واکسن جدیدی که آکنه را برای همیشه نابود می‌کند

 

به گزارش خبرآنلاین، «چون-مینگ هوآن» و همکاران در دانشگاه کالیفرنیا یافته‌های جدید خود برای توسعه یک واکسن ضد آکنه را در مجله Journal of Invetigative Dermatology منتشر کرده لند که نشان می‌دهد آن‌ها می‌خواهند با سموم ترشح‌شده توسط باکتری‌هایی که در اثر فوران آکنه به وجود می‌آید، مبارزه کنند. {لینک}

این گروه از محققان می‌گویند روش آن‌ها باعث کاهش التهاب مربوط به آکنه می‌شود. به گفته آن‌ها یک باکتری به نام Propionibacterium یا Cutibacterium acnes سمی به نام «فاکتور CAMP» ایجاد می‌کند. این فاکتور مسئول اصلی التهاب در زخم‌های آکنه محسوب می‌شود.

با آزمایش روی موش و نیز سلول‌های پوستی انسان آن‌ها تأثیر آنتی‌بادی مونوکلونان(یک نوع سلول ایمن) را روی فاکتور CAMP سنجیدند. نتیجه تاکنون رضایت‌بخش گزارش‌شده است و حالا نیاز به یک کارآزمایی بالینی دارد تا تأثیر بالقوه یافته‌های جدید برای صدها میلیون مبتلابه آکنه آزمایش شود.

«امانوئل کونتاسوت» از دانشگاه زوریخ نیز درمقاله‌ای {لینک} صحبت از این می‌کند که واکسن آکنه با حمله به فاکتور CAMP می‌تواند مفیدتر از روش‌های درمانی کنونی باشد تا باکتری را روی پوست غیرفعال سازد.

روش‌های موجود درمانی روی 85درصد از افراد جواب نمی‌دهد و بیش از 40 میلیون آمریکایی با آکنه روبرو هستند.

 

5656

 

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *