پیشرفته‌ترین کشاورز رباتیک/ عکس

پیشرفته‌ترین کشاورز رباتیک/ عکس


این ربات کشاورز که SWEPPER نام دارد قادر است درون گلخانه‌های صنعتی که در آن‌ها محصولات به‌صورت عمودی کشت می‌شوند، حرکت کرده و فلفل‌های رسیده را با دقت 62 درصد ظرف مدت 24 ثانیه شناسایی و برداشت کند.

محققان با استفاده از فناوری‌های دید کامپیوتری تلاش کرده‌اند قدرت تشخیص این ربات را بالاببرند تا بتواند میوه‌های رسیده را شناسایی کند. انتظار می‌رود این ربات در طول 4 تا 5 سال آینده به‌طور کامل آماده بهره‌برداری شود و دقت آن در شناسایی میوه‌های رسیده تا حدود 100 درصد افزایش یابد.

به اعتقاد محققان برداشت رباتیک محصولات، کشاورزی را متحول کرده و موجب کاهش قابل‌توجه ضایعات مواد غذایی خواهد شد. هنگامی‌که این ربات مطابق انتظار محققان تکمیل شود، می‌تواند به‌طور شبانه‌روزی و با دقت بسیار بالا به برداشت محصول بپردازد و موجب صرفه‌جویی چشمگیر در هزینه‌های برداشت شود.

آمریکای شمالی دومین تولیدکننده فلفل شیرین و تند در جهان است و 31 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. در سال 2017 میلادی اروپا با سهم 53.2 درصد از بازار و ارزش صادرات 2.7 میلیارد دلار توانست مقام اول تولید فلفل در جهان را به خود اختصاص دهد.

این ربات پیشرفته هفته گذشته در مرکز تحقیقاتی تولیدات کشاورزی واقع در شهر سن کتولژنووه بلژیک رونمایی شد.

پیشرفته‌ترین کشاورز رباتیک / عکس

5656

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *