چگونه یک خودروی سبز انتخاب کنیم؟

چگونه یک خودروی سبز انتخاب کنیم؟


از الکتریکی تا هیبریدی: چگونه یک خودروی سبز انتخاب کنیم؟

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سیناپرس، در بخش‌های جست‌وجوی خودرو در سایت‌های بین‌المللی، قسمتی ویژه طراحی شده است که به خودروهای دوستدار محیط‌زیست اختصاص دارد و کار را برای علاقه‌مندان به فناوری‌های سبز و حفاظت از منابع زیست‌محیطی ساده‌تر کرده است.

اگر شما به دنبال خودرویی با حداکثر بهره‌وری سوخت می‌گردید، احتمالا به خودروهای الکتریکی باتری‌دار (EV) فکر کرده‌اید یا این‌که خودرویی هیبریدی را درنظر دارید که از هر دو موتور الکتریکی و بنزین‌سوز بهره می‌برد.

از الکتریکی تا هیبریدی: چگونه یک خودروی سبز انتخاب کنیم؟

اما واقعیت آن است که رتبه‌بندی اقتصادی مصرف سوخت یا EPA معیار بهتری برای ارزیابی سبز بودن فناوری خودروی شماست. خودروهای غیرالکتریکی در چند سال اخیر با بهره‌مند شدن از فناوری‌های جدید، به‌شدت از نظر مصرف سوخت بهبود یافته‌ه‌اند. برای نمونه شرکت مزدا با عرضه فناوری «اسکای‌اکتیو X» می‌تواند در چند سال آینده، مصرف سخت خودروهای خود را به‌شدت کاهش دهد.

این امر موجب شده است که کارشناسان، فقط خودروهای الکتریکی به‌عنوان خودروهای سبز معرفی نکنند و خودروهای مجهز به موتور احتراق‌داخلی (که سوخت‌فسیلی می‌سوزانند) نیز بتوانند به مصرفی بهینه دست یابند.

دیگر عنصر مهم در مصرف سوخت، نوع بدنه خودرو است. برای مثال یک خودروی شاسی‌بلند بیشتر از یک خودروی کراس سوخت می‌سوزاند.

البته با توجه به این شرایط و البته قیمت‌های عرضه‌شده، خودروهای هیبریدی را می‌توان معقول‌ترین گزینه موجود در بازار دانست.

۵۴۵۴

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *