4 صفتی که آیت الله نوری همدانی رئیس قوه قضاییه را ستود

4 صفتی که آیت الله نوری همدانی رئیس قوه قضاییه را ستودبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله نوری همدانی، وی روز چهارشنبه در دیدار رئیس قوه قضاییه افزود: در اسلام سه سمت بسیار مهم است که انبیا و ائمه طاهرین(ع) داشته اند، این پست ها به اندازه ای مهم می باشد که هیچگاه نباید متوقف شود و تعطیل باشد.
وی ادامه داد: یکی از این موارد مهم حکومت و ولایت است، مساله رهبری غیر از راهنمایی صرف است چرا که کار رهبری به حرکت آوردن جامعه و جهت بخشیدن به حرکات است، همیشه در جامعه اسلامی حتی با وجود غیبت امام، باید رهبری وجود داشته باشد تا جامعه را به حرکت در آورده و به حرکات جهت ببخشد تا جامعه به ساحل عزت و افتخار برسد، این رهبری جامعه اسلامی همان ولایت فقیه است.
آیت الله نوری همدانی با بیان این که موضوع مهم دیگر تقلید است، اظهار داشت: کسانی که به درجه اجتهاد نرسیدند لازم است احکام خدا را با مراجعه به متخصصان و فقها تبعیت کنند، مساله دیگر قضاوت است چراکه همیشه در جامعه افرادی هستند که مظلوم واقع می شوند و نیازمند پناهگاهی هستند.
وی خطاب به آیت الله رئیسی گفت: خوشبختانه با فرمان رهبر معظم انقلاب این مسئولیت مهم برای جنابعالی محقق شد و با سوابقی که شما در پست های انقلاب داشتید و با شناختی که داریم الحمدلله همیشه تاثیرگذار بودید و می توانید موفق باشید.وی ابراز داشت: الحمدلله شما فردی باسواد، بیدار، روشن و محقق هستید و از نظر عدالت و تقوا در حد بسیاری بالایی قرار دارید و امیدواریم که مشکلات مردم در نتیجه اقدام های شما حل شود.
وی گفت: امیرمومنان(ع) به مالک اشتر می فرمایند کسی که می خواهد قضاوت کند باید افضل مردم، صبور، مسلط به امور و خستگی ناپذیر باشند؛ خوشبختانه در جنابعالی این صفات وجود دارد و انتصاب شما کاملا شایسته بوده و امیدواریم که معضلات قضایی به دست شما حل شود.
این مرجع تقلید با اشاره به کثرت پرونده ها در دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: باید با اقدام جهادی به این پرونده ها رسیدگی شود و وجود هزاران پرونده قضایی زیبنده جامعه اسلامی نیست، همچنین روند رسیدگی ها باید با سرعت باشد و از اطاله دادرسی جلوگیری شود.
آیت الله نوری همدانی با تاکید بر پیشگیری از وقوع جرایم اضافه کرد: باید اقدام هایی شود که زمینه برای وقوع جرم و تخلف وجود نداشته باشد، مردم باید طعم قضاوت صریح و سریع را با وجود جنابعالی در راس دستگاه قضایی درک کنند.
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید دیدار و گفت و گو کرد.

2323

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *