چه کسی بدترین پیش‌بینی اقتصادی فروردین ۹۷ را داشت؟

 چه کسی بدترین پیش‌بینی اقتصادی فروردین ۹۷ را داشت؟


مرور اخباری منتشر شده در خبرآنلاین نشان می دهد اغلب کارشناسان و حتی فعالان بازار در این ماه در خصوص آینده پیش روی مسکن دچار اشتباه شدند.  Ù†Ø§Ø¦Ø¨ رییس اتحادیه مسکن، تاکید کرده بود قیمت مسکن در نیمه اول سال حدودا Û±Ûµ درصد افزایش خواهد یافت این در حالی است که در همین دوره زمانی میزان افزایش از حدود هشتاد درصد به طور متوسط عبور کرد و در برخی مناطق میزان رشد قیمت به بیش از Û±Û°Û° درصد نیز رسید.

عقبایی

 Ø¯Ø± عین حال عنوان بدترین پیش بینی کننده را می توان به سیف، رییس کل پیشین بانک مرکزی داد.  Ø±ÛŒÛŒØ³ کل بانک مرکزی Ø¨Ø§ بیان اینکه نرخ Û´ هزار و Û²Û°Û° تومان برای دلار ثابت نخواهد بود و براساس مدیریت شناور شده با متغیرهای اقتصادی تغییر خواهد کرد گفت: البته این تغییرات زیاد نبوده و در حد Ûµ یا Û¶ درصد خواهد بود. البته قیمت دلار نوساناتی بسیار بیشتر را نیز به ثبت رساند و حتی روی Û±Û¸ هزار تومان را نیز در سال گذشته دید تا Û¹Û· در تاریخ، به عنوان سالی ثبت شود که تکانه ارزی در آن رخ داد. تکانه ارز در دی ماه سال Û±Û³Û¹Û¶ احساس شده بود اما پس لرزه های Û¹Û· مهیبت تر از زلزله اولیه خود را به رخ کشید.

لی الله سیف

 Ø³Ø±Ú©ÙˆØ¨ قیمت ارز در سالیان گذشته از یک سو، موج توفنده نقدینگی از سوی دیگر و تهدیدات ترامپ در خصوص تشدید تحریم و خروج از برجام همگی دست به دست هم دادند تا لنگر نرخ ارز برای دومین بار در دهه نود از جا در برود.

 Ù…شروح این گزارش را اینجا بخوانید. 

Û²Û²Û³Û²Û²Û³

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *