«سرخ‌پوست» تنها نماینده ایران در جشنواره جنایت و مکافات

«سرخ‌پوست» تنها نماینده ایران در جشنواره جنایت و مکافات Ø¬Ø´Ù†ÙˆØ§Ø±Ù‡ بین‌المللی فیلم جنایت و مکافات که از سال Û²Û°Û±Û° در استانبول ترکیه برگزار می‌شود، امروز نهمین دوره خود را در حالی آغاز کرده است که ÙÛŒÙ„Ù… سینمایی «سرخ‌پوست» به عنوان تنها نماینده ایران در این رقابت حضور دارد.

جشنواره جنایت و مکافات ÙˆÛŒÚ˜Ù‡ فیلم‌های بلند و کوتاه با مضامین (کیفری)، (جنایی)، (عدالت) Ùˆ (دموکراسی) Ø§Ø³Øª. نهمین دوره این جشنواره از امروز تا Û²Û¸ نوامبر (پنجشنبه Û· آذر) در سینماهای واقع در خیابان استقلال شهر استانبول نمایش فیلم‌ها را آغاز کرده است. طبق اعلام مسئولان برگزاری جشنواره، بهای بلیت هر فیلم Ûµ لیر (کمتر از Û±Û± هزار تومان) اعلام شده است.

«سرخ‌پوست» آخرین ساخته نیما جاویدی، Ù‚رار است در Ø¬Ø´Ù†ÙˆØ§Ø±Ù‡ جنایت و مکافات Ø¨Ø§ فیلم‌هایی از کشورهای Ø§ØªØ±ÛŒØ´ØŒ تونس، فرانسه، مجارستان، قطر، لبنان، اسلوواکی، مجارستان، بلژیک و الجزایر رقابت کند. سال گذشته فیلم «درساژ» نماینده ایران در این رویداد سینمایی بود.

زحل اولجای Ø¨Ø§Ø²ÛŒÚ¯Ø± سرشناس ترکیه رئیس هیأت داوران است و انور سایلاک (بازیگر و کارگردان ترک)، صحرا کریمی (کارگردان افغانستانی)، عزتا گرادوویچ (مدیر هنری جشنواره فیلم سارایوو)، ایونا اوریکارو (کارگردان رومانیایی) و میروسلاو ترزیچ (کارگردان صرب) اعضای هیأت داوران را تشکیل می‌دهند.

آدم سؤزوؤر Ø¯Ø¨ÛŒØ± جشنواره جنایات و مکافات Ùˆ موضوع این دوره عدالت مجازی Ø§Ø³Øª. مراسم افتتاحیه این جشنواره شب گذشته در تالار جمال رشید ری برگزار شد. Ø¯Ø± این جشنواره ÛµÛ¹ فیلم کوتاه و بلند حضور دارند.

Û²ÛµÛ¸Û²Û´Ûµ

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *