آرزوی آزاده نامداری برای تلویزیون

آرزوی آزاده نامداری برای تلویزیونبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آزاده نامداری، سالهاست در تلویزیون حضور Ù†Ø¯Ø§Ø±Ø¯Ø› با این حال، هنوز چهره‌ای آشنا و خبرساز برای مردم است. او با حضور در کافه خبر، تاکید کرد از حاشیه دوری می‌کند و آرزو دارد روزی برسد که آدم‌ها تنها در قالب حرفه‌ای خود نقد شوند و نه زندگی شخصی‌شان.

او درباره فرهنگ نقد و قضاوت در جامعه گفت: «واقعا دلم می‌خواهد به طور جدی Ø§ÛŒÙ† خواسته را از همه داشته باشم، چه جامعه و البته مدیران، Ø§ÛŒÙ†â€ŒÚ©Ù‡ بیاییم به مانند بسیاری Ø§Ø² دغدغه‌ها و مسائل فرهنگی Ú©Ù‡ توانسته‌ایم به تغییر رو به رشد برسیم، هر فردی Ø±Ø§ در جایگاه حرفه‌ای Ø§Ùˆ نقد کنیم و حتی Ø¯Ø± موردش قضاوت کنیم. اگر می‌خواهیم به طور مثال ورزشکاری Ø±Ø§ نقد کنیم، توانمندی‌ها، Ù…هارت‌ها و قابلیت‌ها و تمامی دوران حرفه‌ای Ø§Ùˆ را ببینیم و نظر دهیم، همین‌طور یک هنرمند و یک مجری را.»

نامداری افزود: «ارتباط دادن زندگی Ø´Ø®ØµÛŒ Ø§ÙØ±Ø§Ø¯ و حتی Ø¯ÛŒØ¯Ú¯Ø§Ù‡â€ŒÙ‡Ø§ÛŒ Ø¢Ù†Ø§Ù† در زمینه‌های ØºÛŒØ± مرتبط با حرفه‌شان نمی‌تواند رویکرد مناسبی برای رشد فرهنگی Ù…ا باشد، به نظرم این نگاه واقعا می‌تواند در عرصه فرهنگی ØªØ­ÙˆÙ„ آفرین باشد و اتفاقا آن نظرات ولو سخت‌گیرانه اما حرفه‌ای Ø¨Ø³ÛŒØ§Ø± به بهتر شدن افراد در حرفه خود کمک کند. به طور کلی Ø¢Ø±Ø²ÙˆÛŒÙ… نقد افراد در قالب حرفه آنان است ولاغیر.»

این مجری سابق با اشاره به حذف خود از تلویزیون گفت: «من به این اعتقاد دارم که ما می‌توانیم از کسی خوش‌مان بیاید یا نه. ولی این‌که کسی که ما از او خوش‌مان نمی‌آید، نباید باشد، اشتباه است. الان مثلا تلویزیون ۱۰ شبکه دارد، هر شبکه هم ۱۰ تا برنامه دارد و این است که تعداد مجری‌ها زیاد است. امروز برای همه سلیقه‌ها برنامه و مجری است. چگونه است که ما مثلا تصمیم می‌گیریم که این برنامه نباشد؟ به نظر من این مسئله فرهنگی است؛ باید این تفکر را دور بریزیم. من خودم خیلی از آدم‌ها اذیتم کردند ولی هیچ وقت نمی‌گویم کاش نباشند یا کاری کنم که از نان خوردن بیفتند. نه، فقط می‌گویم او مثل من فکر نمی‌کند و دوست دارد طور دیگری زندگی کند. اگر این تفکر در جامعه ما رواج پیدا کند، خیلی خوب می‌شود. آدم‌ها از خودشان غافل شده‌اند که دنبال زندگی دیگران افتاده‌اند. اگر من به خودم و زندگی خودم و بچه خودم و همسر خودم برسم، اصلا وقت نمی‌کنم که در زندگی دیگران دخالت کنم ولی کاش لااقل این فرهنگ در تلویزیون وجود داشت.»

مشروح گفت‌و‌گو با آزاده نامداری را بخوانید.

ÛµÛ·ÛµÛ·

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *