آسوشیتدپرس: ترامپ درباره معافیت نفتی ایران تصمیم گرفته است

آسوشیتدپرس: ترامپ درباره معافیت نفتی ایران تصمیم گرفته است 

این خبرگزاری آمریکایی با اشاره به خبر اختصاصی روزنامه واشنگتن پست در مورد لغو معافیت واردات نفت ایران از تحریم های آمریکا، به نقل از مقام های آمریکایی که نامشان را فاش نکرد ،خبر داد که این تصمیم روز جمعه گذشته از سوی دونالد ترامپ نهایی شد.

 Ø±ÙˆØ²Ù†Ø§Ù…Ù‡ واشنگتن پست ساعاتی پیش به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور امروز اعلام می کند که معافیت های تحریمی واردکنندگان نفت خام و سبک ایران از دوم مه (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد.
آسوشیتدپرس در ادامه گزارش امروز خود نوشت که هنوز معلوم نیست اگر پنج کشور ژاپن، کره جنوبی، ترکیه، هند و چین سوم مه واردات نفت از ایران را قطع نکنند مشمول تحریم های آمریکا می شوند یا آنکه واشنگتن زمانی برای کاهش خرید نفت برای آنان تعیین خواهد کرد.
منابع آسوشیتدپرس به این خبرگزاری گفتند که هدف از این اقدام افزایش فشارها بر ایران از طریق کاهش درآمدهای ناشی از صادرات نفت آن می باشد. تایوان، ایتالیا و یونان با وجود اعمال معافیت ها واردات نفت از ایران را قطع کرده اند.
رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت سال گذشته به طور یکجانبه از برجام خارج شد و پس از آن طی دو مرحله تحریم هایی را که طبق این توافق برداشته شده بود، بازگرداند.واشنگتن مدعی شده بود که قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند اما در نهایت در ماه نوامبر هشت کشور چین، هند،ژاپن، کره جنوبی، تایوان، ترکیه، ایتالیا ویونان را به مدت 6 ماه ازتحریم های نفتی علیه ایران معاف کند. این معافیت ها ماه مه (اردیبهشت) به پایان می رسد.

310 310

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *