آخوند عبدالحی میرزاعلی: سیل ویرانگر، وحدت شیعه و سنی را تحکیم کرد

آخوند عبدالحی میرزاعلی: سیل ویرانگر، وحدت شیعه و سنی را تحکیم کردبه گزارش خبرگزاری Ø®Ø¨Ø±Ø¢Ù†Ù„این، Ø­Ø¬Øªâ€ŒØ§Ù„اسلام عبدالحی میرزاعلی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان که امام جمعه آق‌قلا هم است، از جمله مدیرانی بود که از همان ساعات اولیه بحران سیل، حضوری مداوم و تاثیرگذار در Ù…نطقه آق‌قلا داشته است. او درحالی که نمی‌خواهد از کارهای خود در امر امدادرسانی حرفی بزند، از همه مردم ایران به خاطر کمک به سیل‌زدگان ØªØ±Ú©Ù…ن‌صحرا تشکر می‌کند.

امام جمعه آق‌قلا درباره Ø³ÛŒÙ„ استان گلستان و تجلی Ù‡Ù…دلی و وحدت میان شیعیان و اهل سنت برای کمک به مردم گفت: «این موضوع از قبل به ما ثابت شده بود که اتحاد بین اهل تسنن و تشیع شعار نیست، بلکه یک اصل است. اما برادران شیعه در ماجرای سیل آق‌قلا، این موضوع را بیشتر Ø§Ø² قبل ثابت کردند. ممکن است سیل یک مصیبت باشد اما در همین مصیبت هم یک حکمت و یک نعمت بزرگی نهفته Ú©Ù‡ همان اتحاد، اخوت و برادری است. سیل اخیر این وحدت را بیش از گذشته تحکیم کرد.»

میرزاعلی تاکید کرد: «من در نماز جمعه (Û²Û³ فروردین) عنوان کردم Ù…ثلا سرهنگ مملکت از تبریز و تهران و استان‌های مختلف آمده‌اند Ø§ÛŒÙ†Ø¬Ø§ و کمک می‌کند، Ø±ÙˆØ­Ø§Ù†ÛŒ ØªØ´ÛŒØ¹ برای مردم اهل سنت خدمت می‌کند، این را همه باید بدانند. این موضوعات باید در رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شود تا همه کسانی که در منطقه Ù†ÛŒØ³ØªÙ†Ø¯ØŒ چه در داخل و چه خارج از کشور، Ø¨Ø¯Ø§Ù†Ù†Ø¯ در اینجا چه اتفاقاتی می‌افتد و چه اقدامات صادقانه‌ای شکل می‌گیرد. این برای تحکیم وحدت شیعه و سنی حیاتی است.»

ÛµÛ·ÛµÛ·

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *