آمادگی اردبیل برای میزبانی از مسابقات کشتی جهان

آمادگی اردبیل برای میزبانی از مسابقات کشتی جهانبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، بهرام آقاخانی بیان کرد: زیرساخت های لازم برای برگزاری مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان در اردبیل آماده است و همه مسئولان استان بویژه شخص استاندار تلاش زیادی برای میزبانی شایسته اردبیل از این مسابقات انجام داده اند.

وی با اشاره به وجود زیرساخت های ورزشی و مراکز اقامتی مناسب در استان اظهار داشت: سالن ورزشی 6 هزار نفری رضازاده اردبیل بعد از سالن سرپوشیده 12 هزار نفری تهران بهترین مکان برای برگزاری انواع مسابقات در کشور است.

او گفت: برگزاری مسابقاتی در این سطح علاوه بر توسعه و پیشرفت ورزش با توجه به حضور کاروان ورزشی از نقاط مختلف جهان و کشور باعث رونق توریسم ورزشی و اقتصادی منطقه خواهد شد.

آقاخانی گفت: پنجمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان روز پنجشنبه و جمعه 29 و 30 آذرماه به مدت 2 روز در ورزشگاه 6 هزار نفری رضازاده اردبیل برگزار خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: علاوه بر سه تیم از کشورمان در پنجمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان هفت تیم خارجی حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تیم های بیمه رازی اردبیل و سینا صنعت ایذه به عنوان تیم های اول و دوم لیگ برتر کشتی فرنگی ایران و تیم منتخب اردبیل در این رقابت ها شرکت می کنند، اظهار داشت: این مسابقات همچنین با حضور تیم های کشتی کشورهای روسیه، ارمنستان، گرجستان، ترکیه، اوکراین، قرقیزستان و صربستان برگزار خواهد شد.

46

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *