آمادگی کامل راهداری لرستان جهت اجرای طرح زمستانی/ کاهش 10 درصدی تصادفات منجر به فوت

آمادگی کامل راهداری لرستان جهت اجرای طرح زمستانی/ کاهش 10 درصدی تصادفات منجر به فوتبه گزارش خبرآنلاین لرستان ، احمد مرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در این رزمایش گفت: با توجه به شرایط جغرافیایی، اجرای طرح‌زمستانی در استان نیازمند آمادگی و تجهیزات ویژه‌ای است که در این خصوص جا دارد از پلیس و دستگاه‌های خدمت‌رسان که علیرغم شرایط موجود اقتصادی کشور، نسبت به به‌روزرسانی تجهیزات خود اقدام نموده‌اند، قدردانی گردد.  

عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان در این رزمایش اظهار کرد: راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان هماهنگ و همگام با پلیس، نیروهای امدادی و خدمات‌رسان در طرح زمستانی حضور دارد.

آمادگی کامل راهداری جهت طرح زمستانی

وی افزود: راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان درمجموع با 300 نفر نیرو، 250 دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین و تجهیزات در 29 راهدارخانه و گردنه‌های مهم استان، آمادگی خود را برای طرح زمستانی استان لرستان اعلام می‌دارد.

شرفی اجرای 100 کیلومتر روکش آسفالت، 100 کیلومتر لکه‌گیری موضعی، یکهزار کیلومتر خط کشی، نصب 20هزار عدد تابلو و علائم هشداری و اطلاعاتی، احداث و تکمیل دو ساختمان پلیس راه و ساماندهی ورودی جنوبی خرم‌آباد را به‌عنوان بخشی از عملکرد راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان در هشت ماهه امسال عنوان و ابراز امیدواری کرد با اقدامات موثر در زمینه ایمنی، شاهد روند کاهشی بیشتر در تصادفات جاده‌ای باشیم.

سردار مهدیان نسب فرمانده انتظامی لرستان هم در این مراسم گفت: به لحاظ شرایط کوهستانی، طرح زمستانی در لرستان نیازمند صرف توان و ظرفیت بیشتر برای پاسخگویی به مطالبات مردم است.

کاهش 8 درصدی تصادفات در 8 ماهه امسال

وی از کاهش 8درصدی تصادفات در 8 ماهه امسال خبر داد و گفت: در سال جاری تصادفات فوتی 10درصد کاهش یافته است که در این زمینه جزو استان‌های متوسط کشور بوده و در رتبه پانزدهم قرار داریم هرچند نسبت به سال گذشته وضعیت بهتر شده است اما باید با هوشمندی و توصیه به رانندگان نسبت به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی در جهت کاهش بیشتر تلفات و ارتقا رتبه استان تلاش کنیم.

این مراسم که در محل مقر فرماندهی نیروی انتظامی استان برگزار گردید، با رزمایش نیروها، ماشین‌آلات و تجهیزات پلیس و دستگاه‌های خدمت‌رسان از جمله راهداری پایان یافت.

​46

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *