آیا مجموعه ۲۴تشکلی در آغاز کار به اختلاف خورد؟/ چمران: برخی همیشه اختلاف دوست دارند/کار سکرت و محرمانه‌ نداریم

آیا مجموعه ۲۴تشکلی در آغاز کار به اختلاف خورد؟/ چمران: برخی همیشه اختلاف دوست دارند/کار سکرت و محرمانه‌ نداریمگردهمایی ۲۴ تشکل اصولگرا اعم از جمنا، ۱۸ تشکل عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری، جبهه ایستادگی، جمعیت ایثارگران، جمعیت رهپویان، جبهه پایداری و جمعیت پیشرفت و عدالت در روز نهم مهرماه بود که نهایتا پس از بحث و تبادل نظرهای انجام شده درباره مسائل روز کشور، حضار در جلسه نامه ای را برای توجه دادن روسای قوا به مشکلات معیشتی مردم امضا کردند. قرار بود نامه دوم ۱۳ آبان منتشر شود که این اتفاق نیفتاد و همین مسئله شائبه بروز اختلاف بین اعضا مجموعه ۲۴ تشکلی را در اذهان برخی تحلیلگران ایجاد کرد اما مهدی چمران ضمن رد بروز اختلافات، اعلام کرد: بیانیه آماده شده بود اما فرصت برای ایجاد هماهنگی فراهم نشد.گفتنی است این شورا با محوریت سید ابراهیم رییسی فعالیت می کند و حتی می گویند جایگزین جمنا است.

چرا برخلاف وعده ها، بیانیه دوم مجموعه ۲۴ تشکلی اصولگرایان روز ۱۳ آبان منتشر شود؟

دوستان بیانیه را آماده کردند و بیانیه خوبی هم بود اما همه اعضا نتوانستند جمع شوند. خود من در کربلا بودم، اعضای دیگر هم عموما در سفر کربلا حضور داشتند بنابراین فرصت و امکان گردهمایی پیش نیامد.

برنامه ای برای انتشار بیانیه ندارید؟

بله، باید عنوان ۱۳ آبان و لحنش تغییر کند. انشاءالله انجام می شود.

در برخی رسانه های مجازی مطرح شده که علت عدم انتشار بیانیه ۱۳ آبان مجموعه ۲۴ تشکلی، بروز اختلاف بین این تشکل هاست، پس این مسئله صحت ندارد؟

خیر، عده ای همیشه اختلاف را دوست دارند.

ما با چند عضو موثر احزاب حاضر در مجموعه ۲۴ تشکلی به طور مشخص جمعیت پیشرفت و عدالت و جبهه ایستادگی صحبت کردیم اما آنها خبر نداشتند که چنین مجموعه ای وجود دارد، آیا فعالیت مجموعه ۲۴ تشکلی اینقدر بی سر و صدا انجام می شود که حتی اعضای شاخص آن احزاب خبر ندارد که دبیران کل تشکل متبوع شان چنین بیانیه هایی را امضا می کنند؟

دیگر این مسائل را نمی دانم. این مسئله به خود احزاب مربوط می شود. وقتی آقای قالیباف و آقای محسن رضایی آنجا حضور دارند، مسائل را خودشان باید توضیح دهند. ما که نمی توانیم به درون احزاب برویم و توضیح دهیم. حتما فرصت نشده یا موقعیتی پیش نیامده اما قطعا و یقینا برای شان توضیح خواهند داد.

پس این طور نیست که به اعضای حاضر در جلسه ۲۴ تشکلی تأکید شود به هیچ عنوان نباید خبری به کسی بگویند؟

خیر، هیچ کار سکرتی نداریم.

قرار است این مجموعه چه نسبتی را بین خود با جامعتین تعریف کند؟

جامعتین حزب نیستند که در جمع این احزاب حضور پیدا کنند. آنها جایگاه دیگری دارند و در یک شأن دیگری فعالیت می کنند ولی از اعضای جامعه روحانیت در جمع حضور دارند.

جمنا همچنان پایدار خواهد ماند یا در قالب همین مجموعه باز تعریف می شود؟

این مجموعه مشورتی است. جبهه مردمی احزاب را جمع آوری کرده و همان فعالیت میدانی خود را انجام می دهد.

Û²Û±Û´Û²Û±Û´

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *