آیا کاراکتر منفی فیلم تختی ، امامعلی حبیبی بود ؟

آیا کاراکتر منفی فیلم تختی ، امامعلی حبیبی بود ؟دنیای ورزش تورنتو نوشت:تختی ساخته بهرام توکلی یکی از فیلم‌های جنجالی جشنواره فجر Û³Û· بود. یکی از فیلم‌هایی که از سوی مخاطبین عام ستایش شد چون بر اساس روایات فرهنگ عامه نوشته شده بود. 

در این فیلم اما موضعی انتقادی گرفته شده بود نسبت به هم دوره‌های غلامرضا تختی. آنهایی که به سادگی می‌شد در میان‌شان از عباس زندی، عبدالله موحد و امامعلی حبیبی را اطمینان داشت که سوژه‌های این روایت هستند.

بانیپال شومون هنرپیشه نقش منفی فیلم تختی که نقش هم تیمی ملی پوش او را بازی می‌کند آیا می‌داند نقش کدام کاراکتر را در دنیای واقعی بازی کرده است؟

او می‌گوید:«می دانم که ما شخص خاصی در نظرمان نبود. این کاراکترها اسم هم داشتند. اسامی غیرواقعی که می‌توانست هر کدام از آن آدم‌های زمان واقعی یا حتی شخصیت‌های اصلی آن روایت باشند.»

این هنرپیشه که می‌گوید به تاریخ آن دوره تسلط دارد در پاسخ به این سئوال که آیا شخصیتی که نقش آن را بازی کرده ، امامعلی حبیبی بوده است؟ گفت:«ما که برای آن قصه از کسی اسم نبردیم ، من نمی گویم او کدام هم تیمی تختی بوده است. »

امامعلی حبیبی یکی از نوابغ کشتی دنیاست که در زمان پهلوی به دلیل حضور در مجلس به عنوان نماینده بابل ، در سال‌های پایانی زندگی غلامرضا تختی بحث‌هایی درباره اختلافش با این قهرمان فقید اسطوره‌ای گفته می‌شد.

 Û´Û±Û´Û±

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *