اجرای بام شمال خرم آباد آزمونی برای استاندار

اجرای بام شمال خرم آباد آزمونی برای استاندارشهر خرم‌آباد به علت موقعیت کوهستانی بودن از ظرفیت‌های گردشگری و تفریحی بی‌نظیری داراست که از دید برخی مسئولان پنهان و ناشناخته مانده است فقط زمانی باید به استفاده بهینه در جهت استفاده عموم مردم امیدوار بود که مسئولان محترم قدری سلیقه و ذوق به خرج داده و دید توسعه گرایانه نسبت به شهر داشته باشند.

بام لرستان و دهمرده

تپه مشرف‌به محله علی‌آباد خرم‌آباد روزگاری بلااستفاده و ناشناخته بود اما تنها با ایده استاندار وقت (دهمرده) به مرحله‌ای رسید که امروزه هر گردشگر و مهمانی که به خرم‌آباد می‌آید (گذشته از بی‌توجهی‌ها و کم‌کاری‌های فعلی) از این جاذبه دیدن می‌کند و لذت می‌برد. محرز و مشخص است این طرح بنام دهمرده در تاریخ لرستان ثبت شد و مردم خرم‌آباد همیشه از وی به نیکی یاد می‌کنند.

از این دست مکان‌ها در خرم‌آباد کم نیستند. در انتهای منطقه فلک الدین و در شمال خرم‌آباد بعد از دقایقی پیاده‌روی به تپه‌ای جذاب و فوق‌العاده و مستعد می رسیم که ناخودآگاه هر گردشگری را به یاد بام خرم‌آباد می‌اندازد

بام شمال و منطقه‌ای منحصربه‌فرد

 Ø§Ù…ا این منطقه که در شمال شهر واقع است ظرفیت بسیار بی‌نظیر و منحصربه‌فردی است. در این منطقه مستعد با توجه به کمبود فضاهای ورزشی براحتی می‌توان ورزش صخره‌نوردی. کوه‌نوردی اسکیت. گلف. پیست موتورسواری. اتومبیل‌سواری و دوچرخه‌سواری؛ و مسیرهای پیاده‌روی ، ایجاد شهربازی مدرن. آبشار و برکه‌های متعدد ، استخر روباز ، احداث فضاهای سبز. آلاچیق‌های استراحت و حتی بهترین شرایط را برای نصب تله‌کابین دارد خلاصه هر خرم‌آبادی را به دیدن این منطقه دعوت می‌کنیم چرا که چشم‌انداز این بام ،کل شهر خرم‌آباد است و در کنار آن قله سپید کوه که با نیم ساعت پیاده‌روی به جنگل‌های سپید کوه خواهی رسید با ده درجه اختلاف دما نسبت به شهر!

اهداف اجرای طرح

 Ù‡Ø¯Ù از به عملیاتی رساندن این منطقه تفریحی با نام بام شمال گذشته از فراهم نمودن محیطی دل‌نشین و تفریحی برای مردم اولاً از ساخت‌وساز و تغییر کاربری همچون سایر مناطق جلوگیری می‌شود دوماً سرانه فضای سبز خرم‌آباد افزایش چشمگیری خواهد داشت. سوما طرحی ماندگار در خرم‌آباد اجرا می‌شود

انتظار از خادمی

امیدواریم دکتر خادمی در رأس هیاتی از تیم عمرانی خود در اولین فرصت بازدیدی از این منطقه داشته و با اجرایی کردن این ایده ، وی نیز همچون گذشتگان آن را بنام خود به ثبت برساند و یادگاری اساسی و بیاد ماندنی  از خود در لرستان بجا بگذارد.

46

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *