ادامه دخالت‌های آشکار آمریکا در ونزوئلا؛ بولتون: ائتلافی بزرگ برای تغییر رژیم می‌خواهیم

ادامه دخالت‌های آشکار آمریکا در ونزوئلا؛ بولتون: ائتلافی بزرگ برای تغییر رژیم می‌خواهیم Ø¨ÙˆÙ„تون در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» گفت: در تلاش برای کسب حمایت لازم برای انتقال مسالمت‌آمیز قدرت از مادورو به خوان گوایدو هستیم.

وی ادامه داد: مایلم ائتلافی تا جای ممکن گسترده برای جایگزینی مادورو و رژیم فاسد ونزوئلا تشکیل دهیم. این هدفی است که برای آن تلاش می‌کنیم.

او با اشاره به دکترین «جیمز مونرو» پنجمین رئیس جمهوری آمریکا، هدف از اقدامات مداخله‌جویانه کاخ سفید در ونزوئلا را دستیابی به یک «نیم‌کره دمکراتیک» توصیف کرد.

دولت ونزوئلا در ماه‌های گذشته بارها آمریکا را به میدان‌داری تحولات ونزوئلا و تلاش برای کودتا در این کشور متهم کرده و اظهارات روز یکشنبه بولتون، گواهی بر این ادعا تعبیر شد.

در همین ارتباط دولت روسیه پیشتر گفته بود که آمریکا به دنبال تسلیح گروه‌های مخالف دولت ونزوئلا و استقرار نیروهای نظامی در نزدیکی مرزهای این کشور است.

ماه گذشته تصویری از یک جلسه خبری با حضور بولتون منتشر شد که او در آن، دست‌نوشته‌ای با مضمون اعزام نیرو به کلمبیا در مرز با ونزوئلا در دست داشت.

گوایدو نیز که خود را رئیس جمهوری ونزوئلا خوانده، در هفته‌های گذشته با سفر به همسایگان این کشور، در تلاش برای جلب حمایت آن‌ها در سرنگونی دولت مادورو بوده است.

وی گفته است که این هفته به ونزوئلا باز می‌گردد و شایعاتی درخصوص احتمال بازداشت او به علت نقض حکم ممنوع‌الخروجی منتشر شده است.
 

49311

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *