از اسکله رو رو ریلی بندرامیرآباد در آینده نزدیک بهره برداری میگردد

از اسکله رو رو ریلی بندرامیرآباد در آینده نزدیک بهره برداری میگرددبه گزارش خبرآنلاین از امیر آباد بهشهر، Ø±Ø¶ÙˆØ§Ù†ÛŒØ¨Ø§ اشاره به اینکه میزان تخلیه و برگیری از آغاز سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد Û±Û¸ درصدی برخوردار بوده است ، ظرفیت کنونی سیلوهای نگهداری غلات و مخازن روغن خوراکی و مواد نفتی این بندر را در مجموع Û²Û·Û² هزار تن عنوان کرد.

وی ، بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد را ، بندر اولین ها در شمال کشور دانست واظهار داشت سهم ۶۱ درصدی تخلیه و بارگیری ، سهم ۶۰ درصدی صادرات کالا و سهم ۷۱ درصدی تخلیه غلات در بنادر تحاری کشور موجب شد تا بندرامیرآباد ، پرچم اقتصاد شمال کشور را برافراشته نگاه دارد.

 Ù…هندس سیاوش رضوانیبا تاکید براینکه بندرامیرآباد تنها بندرنسل سوم کشور است  Ø®Ø§Ø·Ø±Ù†Ø´Ø§Ù† کرد میزان سرمایه گذاری انجام شده در این بندر Û±Û² هزار و Û´Û·Û¹ میلیارد ریال می باشد که از این مقدار Ûµ هزار Û¸Û°Û° میلیارد ریال پروژه های در حال ساخت و Û¶ هزارو Û¶Û·Û¹ میلیارد ریال دیگر ، پروژه هایی هستند که به بهره برداری رسیدند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد  Ø¯Ø± پایان اظهار داشت بندرامیرآباد به عنوان پایلوت پرداخت اینترنتی صورتحساب ها در بنادر کشور می باشد که برای اولین بار در سطح بنادر ، گردش و تایید صورت و ضعیت پیمانکاران به صورت الکترونیکی در این بندر صادر می شود.

مهندس حبیب اله طالبی معاون دریایی بنادرودریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد نیز در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی بندرامیرآباد ، آزاد سازی خدمات دریایی ، سیاست گذاری جذب نیروی راهنمایی ، خارج سازی یدک Ú©Ø´ های مصوب ،سیستم VTS Ø¨Ù†Ø§Ø¯Ø± و ضرورت نظارت بر آبراهها را از اعم محورهای نشست دو روزه معاونین دریایی بنادر کشور عنوان کرد.

46

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *