از خوش‌شانسی ژاله صامتی تا نقشی که امین حیایی عاشقش شد/ «درخونگاه» از نگاه بازیگران

از خوش‌شانسی ژاله صامتی تا نقشی که امین حیایی عاشقش شد/ «درخونگاه» از نگاه بازیگران


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشست خبری فیلم«درخونگاه» با حضور سیاوش اسعدی (کارگردان)، منصور سهراب‌پور (تهیه‌کننده)، امین حیایی، مهراوه شریفی‌نیا، محمود جعفری، نادر فلاح،‌ ژاله صامتی (بازیگران)، ØªÙˆØ±Ø¬ اصلانی (مدیر فیلمبرداری) و … در دومین روز جشنواره فیلم فجر (شامگاه پنجشنبه Û±Û± بهمن) در پردیس ملت برگزار شد.

بخشی از این نشست، به پاسخ بازیگران به پرسش‌های خبرنگاران اختصاص داشت که چکیده آن را می‌خوانید:

امین حیایی:

–  فیلم‌نامه‌ Ø±Ø§ خواندم و برایم بسیار جذاب بود. دیالوگ‌های بسیار خوبی داشت. اولین باری که با آقای اسعدی درباره فیلم‌نامه و نقش صحبت کردیم،‌ من عاشقش شدم. احساس کردم نقشی متفاوت است. من اغلب Ø·Ù†Ø² کار کردم، اما در اینجا شخصیت جدی بود. من همکاران بسیار خوبی در این فیلم داشتم. امیدوارم باز هم از این نوع فیلم‌ها ساخته شود.

– من طی این سال‌ها به تجربه‌ای رسیدم که نگاه کارگردان و نویسنده به بازیگر بسیار عمیق‌تر از من به نقش است چون آن‌ها ماه‌هاست که این نقش را پردازش کرده‌اند. به خاطر همین ترجیح دادم به تشخیص این دو نفر اعتماد کنم و طبق فیلمنامه پیش بروم. به قدری متن دیالوگ‌ها درست و دقیق نوشته شده بود که فقط کافی بود من آن متن را حفظ و اجرا کنم. حساسیت کارگردان در نهایت باعث شد تا شخصیت Ø±Ø¶Ø§ ساخته Ùˆ مورد پسند واقع شود.

– درباره Ø§Ø­ØªÙ…ال دریافت سیمرغ بهترین بازیگر باید بگویم ÙÛŒÙ„م‌های دیگر و بازی‌های خوب دیگری هم در جشنواره حضور دارند و در نهایت باید ببینیم نظر مردم و داوران چیست.

مهراوه شریفی‌نیا:

– به خاطر بازی در این فیلم حضور در چند فیلم را از دست دادم، اما به خاطرش خوشحال هستم. حضور در فیلم «درخونگاه» کلاس درس بزرگی بود.

– من با این نظر که نقش ملیحه سطحی است، موافق نیستم. از ابتدا قرار بود ملیحه نقش دختری شل و ول و تن‌لش را بازی کند که یک احساس گناه را به‌خاطر نگفتن اصل ماجرا به برادرش با خود حمل می‌کند. ضمن اینکه این شخص به یک یاس و افسردگی پس از پایان جنگ دچار شده است؛ Ø¬Ù†Ú¯ÛŒ که باعث شده شاگردان و دوستانش کشته شوند و او که یک معلم است از کار بیکار شده است.

ژاله صامتی:

– Ù‡Ù…یشه آدم خوش‌شانسی‌ بودهام. به همین دلیل همیشه کارهای خوبی به من پیشنهاد می‌شود.

– من کارهای سخت از جمله تفاوت سنی با شخصیت فیلم را دوست دارم و از نقش‌های سخت خوشم می آید. من خواستم جسارت خودم را امتحان کنم و این نقش را بازی کنم. این که سیاوش اسعدی برای این نقش به سراغ من آمد، نشان داد که هوش خوبی پشت ساخت این فیلم است. من از Û²Û· سالگی در نقش مادر بازی کردم و فکر می‌کنم تا آخر عمرم هم می‌توانم نقش مادرهایی را بازی کنم که هیچ کدام به هم شبیه نباشند.

ÛµÛ·ÛµÛ·

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *