از واکنش احتمالی مداحان تا انتظار «زهرمار» برای سیمرغ

از واکنش احتمالی مداحان تا انتظار «زهرمار» برای سیمرغ


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشست خبری «زهرمار» به کارگردانی جواد رضویان، با حضور عوامل هنری و فنی فیلم، آخرین ساعت دیشب (شنبه ۱۳ بهمن) در سینمای اهالی رسانه (پردیس ملت) برگزار شد.

در ابتدای این نشست، پیمان عباسی، نویسنده «زهرمار» در پاسخ به پرسشی درباره کمدی بودن فیلم Ú¯ÙØª: «فیلم «زهرمار» کمدی نیست، قصه‌ای کاملا اجتماعی دارد و معضل مواد مخدر Ø±Ø§ Ù†Ø´Ø§Ù† می‌دهد.»

در ادامه، جواد رضویان، کارگردان «زهرمار» در واکنش Ø¨Ù‡ اظهارنظری درباره این‌که ساخت فیلم‌های ضد ارزشی به سبک دهه Û¸Û° تمام شده است، Ú¯ÙØª: «من اعتقاد ندارم «زهرمار» ضد ارزشی است. اتفاقا به ارزش‌های بسیاری توجه دارد. اما اگر این‌طور به نظر نمی‌رسد، به خاطر من است.»

این کارگردان در ادامه تاکید کرد: «هدف از ساخت این فیلم، یک نقد اجتماعی بود و اینکه نشان دهیم فقر می‌تواند منجر به چه چیزهایی شود؛ چه فقر مالی چه فقر فرهنگی.این فیلم تلاش کرد این مورد را به تصویر بکشد.»

رضویان در پاسخ به سوالی در مورد انتظارش از مخاطب بعد از تماشای فیلم گفت: «وقتی هر نقد اجتماعی Ø³Ø§Ø®ØªÙ‡ می‌شود، تلاش بر این است که یک آگاهی بخشی به جامعه صورت بگیرد. این جاهایی که ما در فیلم‌مان نشان دادیم، وجود دارد و هست. من می‌توانم مستنداتش را هم به شما نشان بدهم. کمی حواس‌مان را جمع کنیم و اطراف‌مان را بهتر ببینیم.»

او درباره این‌که چرا «زهرمار» به فیلم «رسوایی» مسعود ده‌نمکی شباهت دارد، به شوخی گفت: «اگر این‌طور فکر کنیم که هر دختری با آقایی باشد، رسوایی است!»

در ادامه وقتی یکی از خبرنگاران از رضویان پرسید «آیا انتظار گرفتن سیمرغ را دارید»، او پاسخ داد: «جشنواره کلا هیجان انگیز است و ما مدام در حال ترشح آدرنالین هستیم. خوشحالم از دوستان که اجازه دادند در اولین تجربه کارگردانی‌ام پا به جشنواره بگذارم. انتظار گرفتن سیمرغ را هم اصلا ندارم.»

رضویان درباره شیوه Ø§Ù†ØªØ®Ø§Ø¨ بازیگران این فیلم، گفت: «اولین و آخرین انتخاب ما آقای انصاری بودند. گزینه‌های دیگری هم بودند، گپ‌هایی هم زده شد. با این‌که در میانه راه، تغییر سرمایه‌گذاری برای من اتفاق افتاد،، Ù‡Ù…چنان روی آقای انصاری تاکید داشتم. خانم مقدمی هم از همان ابتدا اولین انتخابم بود، Ú†ÙˆÙ† می‌دانستم قدشان از آقای انصاری بلندتر است.»

سیامک انصاری هم در پاسخ به سوالی در مورد ایفای نقشی متفاوت در این فیلم گفت: «من خیلی با جواد رضویان تمرین داشتم. خیلی تلاش کردیم روی لحن و حرکات کار کنیم و در کل خیلی سختی کشیدم.»

در ادامه، جواد نوروزبیگی، تهیه‌کننده فیلم در Ù¾Ø§Ø³Ø® به این سوال که «چقدر با توجه به اینکه برادرتان مداح است، انتظار بروز واکنش از سوی جامعه مداحان را دارید»، گفت: «حساسیت من و آقا جواد [رضویان] Ø¨ÛŒØ´ØªØ± بود. Ø¨Ø±Ø§Ø¯Ø± خود من هم دیدند. نقدی شده بود به آن‌ها که اگر یک مداح در این موقعیت قرار بگیرد،‌ چه کاری انجام می‌دهد. آیا می‌تواند از پس آن بربیاید،‌ یا از همان ابتدا کنار می‌کشد.»

جواد نوروزبیگی (تهیه‌کننده)، سیدجواد رضویان (کارگردان)، سیامک انصاری، شبنم مقدمی (بازیگران)، ثنا نوروزبیگی (طراح لباس)، پیمان عباسی (نویسنده)، عبدالله اسکندری (گریمور)، رضا خسروی (آهنگساز) و محمود خرسند (صداگذار)، حاضرانِ نشست خبری فیلم «زهرمار» بودند. 

ÛµÛ·ÛµÛ·

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *