از پاس گل به رضا میرکریمی تا رنج‌های حامد بهداد/ آن‌چه در نشست «قصر شیرین» گفته شد

از پاس گل به رضا میرکریمی تا رنج‌های حامد بهداد/ آن‌چه در نشست «قصر شیرین» گفته شدبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشست خبری فیلم سینمایی «قصر شیرین» Ø¨Ù‡ کارگردانی و تهیه‌کنندگی رضا میرکریمی و بازی Ø­Ø§Ù…د بهداد، ژیلا امیرشاهی، یونا تدین و نیوشا علیپور، شامگاه جمعه Û±Û² بهمن در پردیس سینمایی ملت (سینمای رسانه جشنواره فجر) برگزار شد. 

ابتدای این نشست، رضا میرکریمی در پاسخ به پرسشی درباره Ø§Ù†ØªØ®Ø§Ø¨ حامد بهداد برای بازی در این فیلم گفت: «با این‌که انتخاب اولم برای «قصر شیرین» حامد بهداد نبود، ولی بعدها متوجه شدم که تا چه حد این انتخاب درست Ø¨ÙˆØ¯Ù‡ است. حامد بهداد بازیگری با تجربه و باهوش Ø§Ø³Øª Ùˆ با توجه به Ø´Ø®ØµÛŒØª اول فیلم که روحیه‌ای لایه لایه دارد، Ø­Ø§Ù…د بهداد به خوبی از پس آن برآمد.»

حامد بهداد هم درباره این‌که نقش تا چه حد به خودش نزدیک بوده است، گفت: «از نظر من این‌که کسی از خودش فاصله بگیرد و آدم دیگری را ترسیم کند، فضیلتی نیست. این نوع بازی اگر بد اتفاق بیفتد، یعنی بازیگری امانت‌داری نکرده است. من نمی‌خواهم درباره کارنامه بازیگری خودم حرف بزنم زیرا برای همه ما تکراری است. شما چه چیزی را دوست دارید بشنوید؟ Ø¢ÛŒØ§ این‌که من رنج‌های خودم را با بازیگری و شخصیت این فیلم ترکیب کرده باشم کار درستی است؟ Ø§Ú¯Ø± هست که من این‌کار را کرده‌ام.»

او همچنین در مورد گویش خود در فیلم گفت: «باید بگویم که لهجه با گویش متفاوت است و البته Ù†ÙˆÛŒØ³Ù†Ø¯Ù‡ و کارگردان این فیلم از من خواستند که لهجه ترکی نداشته باشم.»

در بخشی از این نشست، رضا میرکریمی در پاسخ به پرسشی درباره مقایسه هزینه ساخت «قصر شیرین» و «ما همه با هم هستیم» به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه‌کنندگی او، گفت: «بسیار خوشحالم این سوال را پرسیدید و پاس گل بسیار خوبی به من دادید. یک سال است که در مورد فضاسازی‌هایی که در مورد فیلم «ما همه با هم هستیم»، سکوت کردم اما باید بگویم که قصه اصلا این‌گونه نیست که می‌گفتند.»

تهیه‌کننده «ما همه با هم هستیم» تاکید کرد: «قصه این‌گونه است که یک جریان محدود، ۱۰ تا ۱۵ سال است که سینما را در اختیار خود گرفته است و با ساختن فیلم‌های سخیف و در اختیار گرفتن چرخه اکران کار می‌کند. آنان هر زمان که فکر می‌کنند که خطری آنان را تهدید می‌کند، با تهمت زدن سعی دارند تا آن روند را متوقف کنند. فیلم «همه ما با هم هستیم» هنوز اکران نشده است اما خواهید دید چه فیلم متفاوتی در حوزه کمدی است و چه تفاوت‌های بسیار زیادی با فیلم‌هایی که با شوخی‌های غیراخلاقی کاسبی می‌کنند، دارد. ما در این فیلم، دستمزدی بالاتر از عرف ندادیم و اصلا حرفی از دستمزد نجومی نیست.»

ÛµÛ·ÛµÛ·

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *