اخبار ضدونقیض از ناپدیدشدن رئیس‌جمهور یک کشور آفریقایی در عربستان

اخبار ضدونقیض از ناپدیدشدن رئیس‌جمهور یک کشور آفریقایی در عربستانبر اساس این گزارش‌ها رئیس‌جمهور گابن هنوز به کشورش بازنگشته است.

برخی منابع خبری امروز اعلام کردند مرکز دیده‌بان رسانه‌ای گابن که بالاترین مرجع اطلاع‌رسانی این کشور است فعالیت یک شبکه خصوصی کامرونی را به‌دلیل گزارش جعلی مرگ علی بونگو اندیمبا رئیس جمهور گابن تعلیق کرده است.

مرکز دیده‌بان رسانه‌ای گابن اعلام کرد این شبکه کامرونی با پخش اخبار نادرست جان دیگران را تهدید کرده و موجب آزار افکار عمومی شده است.

کانال ویژن4 کامرون هفته گذشته گزارش داده بود بونگو در بیمارستانی در عربستان سعودی درگذشته است.

روزنامه القدس العربی نوشت: با وجود اینکه اخبار موجود از بستری شدن رئیس‌جمهور گابن در یکی از بیمارستان‌های عربستان حکایت دارد اما این اطلاعات افکار عمومی مردم این کشور را متقاعد نکرده است و آنها نگران هستند که بونگو از سوی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی هدف قرار گرفته و به سرنوشتی شبیه به سرنوشت جمال خاشقجی نویسنده منتقد عربستانی مبتلا شده است.

این در حالی است که ریاست‌جمهوری گابن در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که برنامه‌های رئیس‌جمهور تغییری نکرده و او روز یازدهم نوامبر آینده به فرانسه سفر می‌کند.

سخنگوی دفتر رئیس‌جمهور گابن گفت: نگران رئیس‌جمهور نباشید، حال او خوب و در حال استراحت است.

از سوی دیگر یک رسانه کامرونی مدعی فوت علی بونگو در عربستان در شرایطی مبهم شده است و کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز این خبر را به‌اشتراک گذاشته‌اند و این اخبار ضدونقیض افکار عمومی در گابن را نگران کرده است.

رئیس‌جمهور گابن چهارشنبه گذشته برای مشارکت در کنفرانس اقتصادی وارد ریاض شد اما در این کنفرانس شرکت نکرد.

خبرگزاری عربستان اعلام کرد که محمد بن سلمان ولیعهد این کشور به عیادت رئیس‌جمهور گابن در محل بستری او رفته است.

49311

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *