اختتامیه جشنواره شاهنامه‌خوانی مناطق زاگرس‌نشین کشور در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

اختتامیه جشنواره شاهنامه‌خوانی مناطق زاگرس‌نشین کشور در چهارمحال و بختیاری برگزار شدبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، جواد کارگران در اختتامیه یازدهمین جشنواره شاهنامه‌خوانی و نقالی مناطق زاگرس نشین کشور اظهار داشت: تعداد ٤٩ اثر به بخش اصلی جشنواره راه یافت که ٣٧ اثر در بخش نقالی و ١٢ اثر در بخش شاهنامه‌خوانی بود.

وی افزود: بخش نقالی در ٥ رده سنی و شاهنامه‌خوانی در رده سنی زیر ٣٠ سال و بالای ٣٠ سال برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شاهنامه، شناسنامه ملی کشور ایران است و مردم کشور ما علاقه زیادی به شاهنامه‌خوانی دارند، خاطرنشان کرد: مردم شهرستان لردگان پتانسیل و ظرفیت خوبی در بحث شاهنامه‌خوانی دارد و این شهرستان در این حوزه به یک نشان در کشور تبدیل شده است.

کارگران با اشاره به یازدهمین سال برگزاری جشنواره شاهنامه‌خوانی در شهرستان لردگان تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از اولین جشنواره تاکنون با این شهرستان همکاری داشته و شاهد برگزاری ١١ دوره متوالی این جشنواره در شهرستان می‌باشد.

وی ادامه داد: ما در تلاش هستیم این جشنواره را در دوره‌های بعد در مکان استاندارد و فرهنگسرای مناسب در شهر لردگان برگزار کنیم و شرایط لازم را در جهت تقویت آن فراهم کنیم.

46

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *