افشاگری انصارالله یمن: سعودی‌ها سربازان‌شان را در جنگ به حال خود رها می‌کنند

افشاگری انصارالله یمن: سعودی‌ها سربازان‌شان را در جنگ به حال خود رها می‌کنندعبدالسلام یکشنبه شب در گفت و گوی تلفنی با شبکه خبری “المیادین” لبنان تصریح کرد: هدف کلیدی عملیات “نصر من الله” آن است که ائتلاف سعودی تجاوزگری اش به یمن را خاتمه دهد.

وی تصریح کرد: به خاطر مسائل امنیتی و به خاطر این که عملیات ادامه خواهد داشت، شمار دقیق اسیران ائتلاف سعودی همچنان در هاله ای از ابهام خواهد بود و به صورت شفاف اعلام نمی شود.

رئیس هیات مذاکره کننده جنبش انصارالله افزود: پیام هایی که آمریکایی ها و انگلیسی ها ارسال کرده اند، حکایت از آن دارد که سعودی ها بدنبال توقف جنگ هستند اما تا الان تعلل می کنند.

عبدالسلام ادامه داد: به خاطر نیاز به آماده سازی برای ØªØ£Ù…ین امنیت اسیران، اعلام عملیات “نصر من الله” نیازمند زمان است.

وی تصریح کرد: عملیات نجران حامل درس هایی در تمامی سطوح نظامی و Ø§Ù†Ø³Ø§Ù†ÛŒ بویژه در تعامل با اسیران است.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز یکشنبه Ø¯Ø± مورد Ø¹Ù…لیات نصر من الله Ø§Ø¹Ù„ام کرد، بیش از Û² هزار مزدور ائتلاف سعودی، در این عملیات به اسارت نیروهای یمنی درآمدند.

وی خاطرنشان کرد: یگان موشکی در مرحله نخست، ۹ عملیات انجام داد. همچنین نیروهای یمنی صحنه هایی را از هدف قرار دادن فرودگاه جیزان با موشک بالستیک نمایش گذاشتند.

سریع گفت: نیروهای یمنی موفق شدند منطقه ای به مساحت Û³ÛµÛ° کیلومتر مربع را به کنترل خود درآورند. علاوه بر آن، توانستند Ú©Ù†ØªØ±Ù„ تمامی مواضع نظامی و پایگاه های تازه تاسیس دشمن را به کنترل خود درآورند و در جریان این عملیات سه ØªÛŒÙ¾ نظامی دشمن منهدم شد.

طبق آمار ارائه شده، در طول این عملیات بیش از ۵۰۰ نفر از نیروهای دشمن کشته یا زخمی شدند.

بنابر اعلام سریع، بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای دشمن که در حال فرار یا تسلیم شدن بودند، توسط خود جنگنده های ائتلاف سعودی کشته شدند.

حملات نیروهای یمنی به مواضع دشمن چه در خاک یمن و چه در عربستان، در واکنش به محاصره یمن از سوی ائتلاف سعودی و حملات پیوسته جنگنده های این ائتلاف به یمن و هدف قرار دادن غیرنظامیان صورت می گیرد.

17231

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *