اقتصاد انگلیس ۳.۵درصد از تولید ناخالص خود را از دست می‌دهد

اقتصاد انگلیس ۳.۵درصد از تولید ناخالص خود را از دست می‌دهد


اقتصاد انگلیس ۳.۵درصد از تولید ناخالص خود را از دست می‌دهد

مهر به نقل از رویترز نوشت: در صورتی که انگلستان بدون به دست آوردن توافق تجاری با اتحادیه اروپا، این بلوک را ترک کند، تا پایان سال ۲۰۲۱، با ضرری معادل حذف رشد اقتصادی نرمال این کشور در ۲ الی ۳ سال آینده روبرو می‌شود.

 ØµÙ†Ø¯ÙˆÙ‚ بین‌المللی پول هشدار داد، در صورتی که انگلستان بدون به دست آوردن توافق تجاری با اتحادیه اروپا، این بلوک را ترک کند، تا پایان Û²Û°Û²Û± میلادی، با ضرری معادل حذف رشد اقتصادی نرمال این کشور در Û² الی Û³ سال آینده روبرو خواهد شد.

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: حتی در صورتی که Ø¨Ø±Ú¯Ø²ÛŒØª Ø¨Ø¯ÙˆÙ† توافق تجاری، به صورت مرتب و بدون تأخیر در مرزها و آشفتگی‌های بازارهای مالی اتفاق بیافتد، اقتصاد انگلستان تا پایان سال Û²Û°Û²Û± میلادی، نسبت به سناریوی «برگزیت Ø¨Ø§ توافق تجاری»، Û³.Ûµ درصد کمتر رشد خواهد کرد.

این صندوق در بیانیه‌ای گفت: افزایش موانع تجاری تأثیر منفی فوری بر تقاضای خارجی و داخلی انگلستان خواهد داشت.

آی‌ام‌اف Ø§Ø¹Ù„ام کرد: اتحادیه اروپا هم از سناریوی «برگزیت Ø¨Ø¯ÙˆÙ† توافق تجاری» ضرر خواهد کرد، اما این ضرر بسیار کمتر از ضرر انگلستان خواهد بود. این صندوق تخمین می‌زند در این حالت، اتحادیه اروپا نسبت به سناریوی «برگزیت Ø¨Ø§ توافق تجاری»، Û°.Ûµ درصد رشد اقتصادی کمتری خواهد داشت.

پیش از این طرفداران Ø¨Ø±Ú¯Ø²ÛŒØª Ø¨Ø¯ÙˆÙ† توافق تجاری، صندوق بین Ø§Ù„مللی Ù¾ÙˆÙ„ را متهم کرده بودند که پیش‌بینی‌های خود را با انگیزه‌های سیاسی مطرح می‌کند.

Û²Û²Û¶Û²Û²Û¶

کد خبر 1248800

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *