ایستادن سکه پشت مرزهای ۴ میلیون تومان/ طلا ۳۶۳ هزار تومان شد

ایستادن سکه پشت مرزهای ۴ میلیون تومان/ طلا ۳۶۳ هزار تومان شد


به گزارش خبرآنلاین، رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: در روزهای اخیر به دلیل کاهش قیمت نفت و ریزش سهام در بورس های بین المللی و عدم تصمیم گیری درباره نرخ بهره در آمریکا سبب شد تا قیمت های جهانی طلا افزایش یابد و به بالاترین میزان خود در ۱۵ماه اخیر برسد. 

کشتی آرای قیمت طلا

محمد کشتی آرای افزود:‌افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی از یک سو و در سه روز گذشته افزایش یک باره نرخ ارز در کشور سبب شد تا در مجموع قیمت سکه و طلا ۱۱درصد افزایش یابد. 

وی درباره آخرین نرخ ها بیان کرد:‌ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت ۳میلیون و Û¹Û´Û° هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به قیمت ۳میلیون و Û¶ÛµÛ° هزار تومان، قیمت نیم سکه بهار آزادی با نرخ یک میلیون و Û¹ÛµÛ° هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی به قیمت یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان و سکه یک گرمی هم به نرخ ۶۵۵هزار تومان داد و ستد شد. 

این فعال بازار طلا و جواهر اظهار کرد: در مجموع این هفته قیمت سکه ۴۰۰هزار تومان افزایش یافته و اکنون حباب سکه نیز به بیش از Û´Û°Û° هزار تومان افزایش یافته است. 

قیمت طلا

وی درباره نرخ طلا توضیح داد: هر مثقال به عنوان مبنای قیمت یک میلیون و ۵۷۲هزار تومان، هر مثقال طلای ۱۸عیار هم یک میلیون و Û¶Û¶Û´ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸عیار امروز به ۳۶۲هزار و ۸۰۰تومان رسیده که در مجموع حدود ۵۰هزار تومان افزایش قیمت در طول این هفته اتفاق افتاده است. 

وی ادامه داد:‌ هر گرم طلای ۲۰عیار نیز اکنون ۴۰۳هزار و Û±Û°Û° تومان، هر گرم طلای Û²Û± عیار Û´Û²Û³ هزار و ۲۰۰تومان، هر گرم طلای ۲۲عیار نیز Û´Û´Û³ هزار و ÛµÛ°Û° تومان و هر گرم طلای ۲۴عیار هم ۴۸۳هزار و Û¸Û°Û° تومان امروز قیمت گذاری و داد و ستد می شود. 

کشتی آرای خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش نرخ ارز و التهاب قیمت موجود در بازار سبب شده تا تقاضا بالا رود. قسمتی از افزایش قیمت سکه و طلا را می توان مربوط به تقاضایی دانست که این روزها مجددا به دلیل افزایش نرخ ارز و قیمت جهانی ایجاد شده است. 

وی تصریح کرد: قیمت جهانی طلا یکی از عوامل اصلی افزایش نرخ هاست و همین موضوع باعث شده تا ارزش برابری دلار در بازارهای جهانی دچار نوسان شود و در بازار ایران نیز همین اتفاق افتاده و نرخ ارز با نوسان همراه بوده این نوسان به شکل افزایشی بوده و تاثیر مستقیم بر روی قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی گذاشته است. 

Û²Û²Û³Û²Û²Û´

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *