با بازرسی تحقیقی، تخلفات در بخش بیمه کارگران ساختمانی به حداقل رسیده است

با بازرسی تحقیقی، تخلفات در بخش بیمه کارگران ساختمانی به حداقل رسیده است


با بازرسی تحقیقی، تخلفات در بخش بیمه کارگران ساختمانی به حداقل رسیده است

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد : با انجام بازرسی تحقیقی از مشاغل مرتبط با صنعت ساختمان ، میزان تخلفات در بخش بیمه کارگران ساختمانی به حداقل رسیده است .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، عباس نورمحمدی در دیدار رییس انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان کهگیلویه در جریان دیدار مردمی اظهار داشت: حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان کارگر ساختمانی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند .
     ÙˆÛŒ افزود : پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی و پالایش و شناسایی فعالان واقعی این حوزه با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای و انجمن های صنفی کارگران ساختمانی صورت می گیرد و با انجام بازرسی تحقیقی میزان تخلفات در این حوزه به حداقل رسیده است .
     ÙˆÛŒ گفت : برخی افراد با وجود فعالیت در مشاغل دیگر ، به منظور پرداخت حق بیمه کمتر و بهره مندی از تسهیلات در نظر گرفته شده ، از بیمه کارگران ساختمانی استفاده می کردند که با کنترل و نظارت بیشتر در جهت بهره مندی فعالان واقعی این حوزه ، پوشش بیمه ای آنها ساماندهی شده است .
     Ù…دیرکل تامین اجتماعی استان گفت :  Ø·Ø±Ø­ بیمه کارگران ساختمانی از تیرماه Û±Û³Û¸Û¹ اجرایی شده است و کسانی را در بر می گیرد که علاوه بر داشتن کارت مهارت فنی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای به طور مستقیم در صنعت ساختمان به کار اشتغال داشته باشند .
    وی افزود  Ø¯Ø§Ø´ØªÙ† کارت مهارت فنی به تنهایی برای استفاده از مزایای طرح بیمه کارگران ساختمانی کافی نیست و متقاضیان این نوع بیمه باید حتما در یکی از مشاغل مرتبط با ساختمان سازی به فعالیت مشغول باشند و مشغول فعالیت در حرفه ای دیگر نباشند .
     ÙˆÛŒ افزود : مشمولان این نوع بیمه علاوه بر دفترچه درمانی ، از مزایای مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان بهره مند می شوند ، اما در صورت قطع ارتباط بیمه ای، مشمول دریافت بیمه بیکاری نخواهند شد .
     ÙˆÛŒ در باره میزان حق بیمه پرداختی متقاضیان بیمه کارگران ساختمانی گفت : Û· درصد مبلغ حق بیمه را  Ø®ÙˆØ¯ کارگر پرداخت می کند و Û²Û° درصد نیز از محل صدور پروانه ساختمانی تامین می شود .
     Ù†ÙˆØ±Ù…حمدی با تاکید بر حمایت از سلامت کارگران و صیانت از نیروی کار اظهار داشت : باید تلاش شود با اعمال نظارت ، ارتقای آموزش و رعایت اصول ایمنی ، حوادث ناشی از کار در این حوزه فعالیتی به حداقل برسد .

Û´Û¶

کد خبر 1214332

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *