بطحایی: مجلس خبرگان می‌تواند بر کل مسؤولان نظارت کند/ رئیس‌جمهور شدن ترامپ برای ایران بسیار خوب بود

بطحایی: مجلس خبرگان می‌تواند بر کل مسؤولان نظارت کند/ رئیس‌جمهور شدن ترامپ برای ایران بسیار خوب بودآیت‌الله سیدهاشم بطحایی  عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: Ø¨Ø§Ù„اخره یکی از وظایف مجلس خبرگان رهبری در صورت بروز هر اتفاقی، تعیین جانشین است و مقام معظم رهبری در دیدار  Ø§Ø¬Ù„اسیه شهریورماه سال جاری خبرگان رهبری، به تکرار بر نظارت این مجلس بر رهبری و مطالبه از همه نهادها  حتی از معظم‌له تاکید داشتند. به حمدلله مقام معظم رهبری به دلیل تقوا و پرهیزگاری یا اشتباه نمی‌کند یا اگر اشتباه کند راه را گم نمی‌کند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) به معنای واقعی کلمه مومن است که اعتقاد به جنان، اقرار به لسان و عمل به ارکان از الزامات آن است. پندار، گفتار و رفتار مومن، خدا و رسول‌الله (ص) و ائمه اطهار (ع) است. ایرادی در وجود مبارک مقام معظم رهبری نیست اما شاید ایراداتی در زیر مجموعه ایشان وجود داشته باشد که حق مطالبه است.

اهم اظهارات بطحایی به شرح زیر است:

* مجلس خبرگان رهبری این مطالبه را می‌تواند از کل نهادها حتی از قوه قضاییه، دولت و قوه مقننه داشته باشد و به همین جهت کسانی که انتخاب می‌شوند باید واجد جامعیت شرایط باشد. بنابراین وظیفه خبرگان فقط نظارت بر رهبری و غیره نیست بلکه می‌تواند بر کل مسئولان ممکلت در راستای مصلحت انقلاب، مملکت و مردم نظارت کند. حتی قوای سه‌گانه نیز اگر مرتکب اشتباهی شده باید در مقابل مجلس خبرگان رهبری پاسخگو باشند.

* Ø§Ú¯Ø±Û¸Û° میلیون ملت ایران تاکید داشته باشند که ما با نان خالی می‌سازیم و به آمریکا و اروپا باج نمی‌دهیم حرف دیگری است چرا که اقتصاد مقاومتی نیز به همین معنا است. یعنی با تولید داخلی نیازمندی‌های خود را تامین کنیم.

*اگر این Û¸Û° میلیون یکپارچه دست به دست رهبری بدهند یعنی همان رفتاری که هندی‌ها و گاندی داشتند. هندوستان مستعمره انگلیس بود و مردم آن برای مقابله با انگلیس نه کفش چرمی بلکه کفش چوبی به پا و لباس کرباس به تن کرد. ملت ایران اگر چنین تصمیمی بگیرد نه احتیاجی به برجام داریم و نه کنوانیسیون‌های بین‌المللی موسوم به FATF ؛ آنگاه می توانیم الگویی برای همه ملت‌های دنیا شویم. صدا و سیما چنین سخنی را به رای مردم بگذارد. البته این صحبت‌ها به معنی قطع ارتباط با دنیا و ایجاد دیوار آهنی دور کشور نیست اما Ø¨Ø§Ø¬ به هیچ کشوری نمی‌دهیم اما ایا می‌توان آرای عمومی را بدست آورد؟ عده‌ای در کشور هستند که معتقدند با آمریکا باید مذاکره کنیم تا سر و صدا در کشور بخوابد.

* آمریکا Ù¾Ø§ÛŒØ¨Ù†Ø¯ Ø¨Ù‡ هیچ چیز نیست حتی با غربی‌ها هم نیستند. اتفاقا رئیس جمهور شدن ترامپ برای ایران بسیار خوب بود چون او ماهیت استکباری و بدعهدی آمریکا را به همه جهانیان نشان داد.

Û²Û±Û´Û²Û±Û´

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *