جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه ریگا سال آینده به صورت ملی برگزار می شود

جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه ریگا سال آینده به صورت ملی برگزار می شود


جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه ریگا سال آینده به صورت ملی برگزار می شود

مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور کردستان مهد تمدن و فرهنگ دانست و گفت: امیدواریم با حمایت هنرمندان این استان، جشنواره فیلم کوتاه ریگا به خاستگاه اصلی خود برسد و به عنوان برنامه شاخص ملی مطرح شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، احمد دارابی در مراسم اختتامیه سومین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه ریگا در پردیس سینمایی بهمن سنندج به برگزاری جشنواره های مختلف در عرصه های فرهنگی، دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: جشنواره های حرکت، رویش و مناظرات دانشجویی از جمله دیگر فعالیت‌های فرهنگی این دانشگاه هستند.
وی تاکید کرد: استان کردستان سردمدار فرهنگ و هنر کشور است و جا دارد که مسئولین این استان تلاش کنند تا با گسترش این جشنواره، سال آینده شاهد برگزاری آن به صورت ملی باشیم.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور دانشجویان این دانشگاه را دارای استعدادها و پتانسیل های ارزشمندی دانست و بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا از سال آینده دانشجویان دیگر دانشگاه های کشور هم بتوانند در جشنواره فیلم کوتاه ریگا مشارکت داشته باشند و دانشگاه علمی کاربردی به عنوان یک برند ما را به کشور بیشتر بشناساند.
دارابی با عنوان اینکه در گام دوم انقلاب دو مأموریت اصلی به عهده دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور است، ادامه داد: توسعه کیفی و هدفمند دانشگاه و گسترش گفتمان مهارتی دو ماموریتی است که برنامه های فرهنگی و هنری در تحقق آن نقش بسزایی دارد.
وی خاطر نشان کرد: در کارهای فرهنگی دنبال کارهای تکراری و کلیشه ای نیستیم بلکه بدنبال خلاقیت و نوآوری هستیم و از سویی مخاطبان برای برنامه‌های ما ارزش بسیاری دارند چرا که هرچه دایره مخاطبان بیشتر باشد، امکان حمایت بیشتری را داریم.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور تصریح کرد: جریان فرهنگی هنری با رویکرد مهارتی ایجاد شده و عرصه های جدیدی را نیز برای دانشجویان در نظر داریم.
در ادامه جشنواره رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان نیز با بیان اینکه تاثیر فیلم کوتاه یا انیمیشن گاهی از خواندن چندین کتاب تاثیرگذارتر است، گفت: با توجه به آسیب های اجتماعی ضروری است کارهای فرهنگی و هنری بیشتری انجام شود تا با بیان دردها، راه‌حل ممکن برای مسوولان ارائه شود.
تیمور جوادی با بیان اینکه این جشنواره دو دوره برگزار شده، تاکید کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی کردستان یک دوره در ردیف پنج مرکز برتر کشور بود و در  Ú¯Ø°Ø´ØªÙ‡ نیز در ردیف Û±Û° مرکز برتر قرار داشت.
وی در خصوص هدف جشنواره ابراز داشت: یکی از رسالت های اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی آموزش مهارت هاست بنابراین در حوزه فرهنگی که بیشترین افراد ماهر را پرورش می دهد جشنواره فیلم کوتاه ریگا است.
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان زمان دانشجویی را از مقاطع زمانی بدون تکرار عنوان کرد و گفت: دانشجویان از این فرصت غیر قابل تکرار دانشجویی استفاده کرده و اندوخته های خود را برای حرکت در مسیر زندگی و شغلی افزایش دهند.

46

کد خبر 1353913

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *