جهانگیری: طرفدار بازگشایی مرز خسروی هستیم و از طرف ایران مشکلی وجود ندارد

جهانگیری: طرفدار بازگشایی مرز خسروی هستیم و از طرف ایران مشکلی وجود ندارداسحاق جهانگیری عصر یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمانشاه در سرسرای شهدای استانداری، با بیان اینکه کرمانشاه همه شرایط برای توسعه را دارد، افزود: مرزها یکی از مزیت ها و فرصت های توسعه ای این استان است.

او تاکید کرد که ما به دنبال توسعه روابط با کشور دوست و برادر عراق هستیم و شرایط را برای صادرات از کشورمان به عراق را فراهم می کنیم و در این میان استان کرمانشاه می تواند نقش اصلی در صادرات ایفا کند.

معاون اول رئیس جمهوری در ادامه این نشست با اشاره به مطالبات و تقاضاهای استاندار کرمانشاه، گفت: یکی از برنامه هایم در سال ۹۸ سفر به استان کرمانشاه است و در این سفر مطالبات و خواسته های استان را بررسی می کنیم.

جهانگیری در مورد پیشنهاد استاندار کرمانشاه در مورد سامانه سردسیری، افزود: باتوجه به اینکه وارد دوره ترسالی شده ایم از وزارت نیرو می خواهیم در این ارتباط تصمیم گیری کند. سامانه سردسیری می تواند به توسعه استان بخصوص در حوزه کشاورزی کمک کند.

معاون اول رئیس جمهوری، همچنین در مورد بازگشایی مرز خسروی گفت: ما طرفدار بازگشایی این مرز هستیم و از طرف ایران مشکلی وجود ندارد و با نخست وزیران فعلی و سابق عراق نیز در این ارتباط مفصل صحبت کرده ام.

جهانگیری با بیان اینکه تامین امنیت زوار ایرانی یکی از دغدغه های عراقی ها است، افزود: مسئول تامین امنیت زوار با کشور عراق است و زمانی که عراقی ها به این نتیجه برسند که می توانند امنیت را برقرار کنند خودشان اعلام می کنند.

وی با بیان اینکه ما بر روی این موضوع به صورت جدی مصمم هستیم و پیگیری می کنیم، گفت: دولت عراق باید امنیت زوار ایرانی را تامین کند و دغدغه امنیت از بین برود.

معاون اول رئیس جمهوری به همراه وزرای جهاد کشاورزی، بهداشت، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی و معاون پارلمانی رئیس جمهوری بعدازظهر یکشنبه وارد استان کرمانشاه شد.

جهانگیری در این سفر چند ساعته از چند نقطه شهر کرمانشاه از جمله رودخانه قره سو بازدید کرد.

استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.

Û²Û±Û´Û²Û±Û´

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *