حزب‌الله لبنان وزارتخانه گرفت؛ مقام آمریکایی هشدار داد

حزب‌الله لبنان وزارتخانه گرفت؛ مقام آمریکایی هشدار دادبه گزارش خبرگزاری تسنیم Ø¨Ù‡ نقل از روزنامه دیلی استار، مارشال بیلینگزلی، دستیار بخش (مبارزه با) تامین مالی تروریسم در وزارت خزانه‌ داری آمریکا در سخنان خود با حضور خبرنگاران محلی در سفارت آمریکا در بیروت با طرح  ادعاهایی علیه حزب الله، خشم خود را از تصدی وزارت بهداشت دولت جدید لبنان توسط حزب الله ابراز داشت.

وی به زعم خود درباره آنچه سوء استفاده از تصدی وزارت بهداشت برای حواله کردن پول به نهادهای وابسته به نیروهای نظامی حزب الله خواند، هشدار داد.

اظهارات بیلینگزلی بعد از آن مطرح شد که گروه های سیاسی لبنان روز پنجشنبه درباره تشکیل دولت جدید این کشور به توافق رسیدند و این دولت تشکیل شد.

حزب الله لبنان سه پست وزارت از جمله وزارت بهداشت را در دولت جدید لبنان در اختیار خود دارد.

بیلینگزلی مدعی شد: اگر حزب الله از وزارتخانه ها برای انتقال پول و (به زعم بلیینگزلی) جدول های کاری تروریستی دیگر سوء استفاده کند؛ مشکلات بزرگی روی خواهد داد. وی در عین حال از توضیح اقداماتی که وزارت خزانه داری آمریکا در این صورت انجام خواه داد، خودداری کرد.

دولت جدید لبنان در پی ۹ ماه کش و قوس و پیشنهادات عدیده درباره توسعه دولت با حضور ۳۲ وزیر یا کوچک کردن دولت با ۲۴ وزیر بالاخره روز گذشته متولد شد.

سهمیه حزب‌الله در دولت جدید لبنان از دو وزیر صنایع و ورزش و جوانان به سه پست اصلی افزایش یافت و پست وزارت بهداشت را نیز در برگرفت. این به رغم مخالفت آمریکا با دستیابی حزب الله لبنان به این پست بود.

5252

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *