در سال جاری حوزه جوانان چهارمحال و بختیاری روح و امید تازه ای گرفته است

در سال جاری حوزه جوانان چهارمحال و بختیاری روح و امید تازه ای گرفته است


در سال جاری حوزه جوانان چهارمحال و بختیاری روح و امید تازه ای گرفته است

استاندار چهارمحال و بختیاری در هشتمین ستاد ساماندهی امور جوانان استان گفت: با استناد به گزارش های که در این ستاد در حوزه جوانان ارائه شد احساس می کنیم در سال جاری حوزه جوانان این استان روح و امید تازه ای گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، اقبال عباسی  در هشتمین ستاد ساماندهی امور جوانان استان در سالن شهید مردانی استانداری اظهار کرد: با توجه به اقدامات انجام شده در حوزه جوانان امید به این قشر در جامعه تزریق شده و به این باور رسیده اند که مسئولان در حال تلاش برای حل مشکلاتشان هستند.
عباسی با ابراز رضایت از تلاش های انجام شده در ستاد ساماندهی امور جوانان بیان داشت: در کنار ارائه گزارشات و برنامه های اجرایی دستگاه های مختلف در حوزه جوان، مشکلات، کاستیی ها و راه کارها ارائه و نیازمندی های مالی و فضای فیزیکی برای رفع کامل آن عنوان شود.
وی با اشاره به اقدامات مثبت اداره کل ورزش و جوانان از جمله احداث خانه جوان، تشکیل اتاق فکر جوانان، تشکیل گروه مشاوران جوان، راهاندازی ۲۴۰ خانه ورزش روستایی و تسهیل در پرداخت تسهیلات به منظور اشتغال زایی ابراز امیدواری کرد: این اقدامات نویدبخش تلاش و حرکت برای حل مشکلات جوانان را دارد.
استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه جوانان سرمایه اصلی کشور برای رشد و توسعه هستند، افزود: نیروی جوانان مانند سیل خروشانی است که باید با مدیریت این ظرفیت به توسعه پایدار رسید.
عباسی با اشاره بر لزوم ایجاد ارتباط و مطرح کردن محدودیت‌ها با جوانان تاکید کرد: باید از فکر و نظرات جوانان برای برطرف کردن مشکلات استفاده شود تا باور فراموشی این قشر در جامعه از بین برود.
وی عنوان داشت: در سال آینده مجمعی با حضور معاون وزارت ورزش و جوانان، تعدادی از اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان و سازمان های مردم نهاد تشکیل شود تا جوانان به طور مستقیم مشکلات خود را مطرح کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری نیز دراین ستاد ضمن تقدیر از همکاری اعضای ستاد در هفت جلسه گذشته بیان داشت: این اداره کل در سال ۹۷ در برگزاری کارگاه های آموزشی رتبه اول و در برگزاری جلسات ساماندهی امور جوانان در رتبه دوم کشور قرار دارد.
حمید کریمی ادامه داد: در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی در جایگاه سوم کشور هستیم و در سال جاری برای ۶۳۴ نفر اشتغال ثبتی و غیرثبتی از طریق اعطای تسهیلات ایجاد شده است.
کریمی افزود: با تلاش های صورت گرفته هم کمیت و هم کیفیت تشکل های حوزه جوان در این استان ارتقا پیدا کرده است.
گفتنی است، در این جلسه معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان، رئیس پیلس فتای چهارمحال و بختیاری،فرماندار سامان، مسئولان بانک های عامل و رئیس مجمع جوانان استان به ارائه گزارش ها و اقدامات انجام شده در سال ۹۷ پرداختند.

Û´Û¶

کد خبر 1240223

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *