درآمد قهوه‌خانه‌ها ۵۰ درصد کاهش یافت

درآمد قهوه‌خانه‌ها ۵۰ درصد کاهش یافت


 Ù…حسن نظری، در گفتگو با خبرآنلاین افزود: با بازگشت موج تورم ، درآمد قهوه خانه داران نیز مانند برخی دیگر از اصناف کاهش یافته است.

 ÙˆÛŒ که خودش Û±Û² سالی است یک قهوه خانه معمولی و مردانه را در شرق تهران اداره می کند، در پاسخ به این سئوال که برخی معتقدند قهوه‌خانه ها درآمدهایی افسانه ای دارند گفت: “توی ما خودمان را کشته و بیرونمان مردم رو”. کدام درآمد افسانه‌ای؟ کدام پول پارو کردن. همین الان آمار انصرافی‌ها در سال جاری را نشان بدهم می‌بینید چه می‌گذرد.

پیش از این قنادان و رستوران‌داران نیز از کاهش شدید درآمدهایشان در سال جاری خبر دادند. بررسی‌ها نشان می‌دهد با افزایش نرخ تورم ، خانوارها ترجیح می‌دهند از هزینه‌های غیر ضروری بکاهند تا امکان اداره اقتصادی خود را بیابند.

محسن نظری

 ÙˆÛŒ ادامه داد: از خرداد تا کنون که موج تورم دوباره از راه رسیده، Û²Û·Û° واحد صنفی درخواست جمع‌آوری واحدهایشان را داشته‌اند، درآمد اعضای ما به جرات می‌گویم نصف شده است، تازه بخش عمده‌ای از مشتریان ما را مجردها و جوانان تشکیل می‌دهند اما با این حال افزایش قیمت مواد اولیه و رشد بی‌رویه تورم کسب و کارمان را کساد کرده است.

 Ø§Ùˆ ادامه داد: شاید Û±Û° تا Û²Û° درصد قهوه خانه های لاکچری درآمدهای خیلی بالا داشته باشند اما بقیه اعضای صنف شرایطی معمولی دارند.

 Ø§Ùˆ گفت: همین ذهنیت پول پارو کردن قهوه خانه‌ها سبب شده در ماه بیش از هفتاد تقاضای تاسیس قهوه خانه به اتحادیه ارائه شود اما فقط Û±Û° درصد واجد شرایط از منظر دریافت مجوزهای لازم هستند.

وقتی با این سئوال روبرو شد که مجوز سیار هم می‌دهید یا خیر؟ گفت: قطعا خیر، مجوز سیار اصلا وجود ندارد و کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند قصد کلاه‌برداری دارند.به گفته وی پنج هزار واحد فعال قهوه‌خانه و قهوه‌خانه سنتی داریم اما از این تعداد تنها دو هزار واحد جواز کسب دارند و بقیه در دست اقدام هستند.

مشروح مصاحبه نظری، رییس اتحادیه قهوه‌خانه‌داران با خبرآنلاین را اینجا بخوانید.

Û²Û²Û³Û²Û²Û³

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *