درخت آرزوهای کودکان کردستانی شکوفه داد

درخت آرزوهای کودکان کردستانی شکوفه داد


بیشتر آرزوهای کودکان، مثل خود آنها کوچک و دست یافتنی هستند، این آرزوها دل مهربان و دستان پرتوانی را می‌طلبد تا آنها را برآورده کند.

چند سالیست که کمیته امداد امام خمینی(ره)، برنامه زیبایی را با عنوان جشن درخت آرزوها در کشور اجرایی کرده است تا آرزوهای کودکان نیازمند را برآورده کند.

امسال برای سومین سال پیاپی این جشن در شهر سنندج برگزار شد که در آن آرزوهای کودکان تحت پوشش کمیته امداد بر روی درخت آرزوها آویزان شده بود.

دوچرخه، کمد لباس، میزتحریر، تلویزیون، کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه خرید پای مصنوعی، ساز دیوان، لباسشویی و اجاق گاز، بخشی از آرزوهایی بودند که در این جشن رنگ واقعیت را به خود گرفتند و باعث شادمانی دل کودکان نیازمند شدند.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در این مورد اظهار کرد: در این جشن آرزوهای ۲۵۰۰ کودک یتیم و نیازمند در قالب نامه‌هایی که توسط خود آنان نوشته شده بود، جمع آوری شده و خیران و مسئولان حاضر در این مراسم با انتخاب هر یک از این دست نوشته‌ها، آرزوی آنها را برآورده می‌کنند.

محمدرسول شیخی‌زاده هدف از برگزاری این جشن را تامین نیاز کودکان و برآورده کردن آرزوهای آنها در آستانه سال جدید دانست و گفت: این کار نیازمند مشارکت همه اقشار جامعه از جمله هنرمندان، جامعه ورزشی، فرهنگیان، پزشکان، مسئولان، کارکنان ادارات و همه کسانی است که به هر میزانی که تمایل داشته باشند می‌توانند در این کار خداپسندانه کمک کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خیران در جشن درخت آرزوهای سال گذشته ۵۹۲ میلیون تومان به کودکان نیازمند کردستانی کمک کردند، اعلام کرد: ۲۶۸ میلیون تومان از این مبلغ به صورت نقد و ۳۲۴ میلیون تومان آن نیز به صورت کالا و هدایای غیرنقدی بود.

شیخی زاده خاطرنشان کرد: هم اکنون ۶۵۰۰ کودک یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان کردستان بوده که در کنار خدمات این نهاد، نیازمند کمک خیران هستند.

پخش کلیپ، اجرای موسیقی کُردی و نمایش گروه خه‌م روین از جمله دیگر بخش‌های این مراسم بود.

46

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *