درخواست ترامپ برای تحت پیگرد قرار دادن هیلاری کلینتون

درخواست ترامپ برای تحت پیگرد قرار دادن هیلاری کلینتونبه گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که از وزارت دادگستری آمریکا خواسته تا چند مورد اتهام بی‌پایه و اساس از جانب جیمز کومی، رئیس سابق اف.بی.آی و هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ را مورد بررسی قرار دهد.

کومی مدعی شده که اطلاعات محرمانه‌ای را با نیویورک تایمز به اشتراک گذاشته و کلینتون نیز نقشی در تایید فروش یک کمپانی استخراج اورانیوم به روسیه داشته است.

دان مک‌گان، مشاور سابق کاخ سفید به ترامپ هشدار داده بود که درخواست برای تحت پیگرد قرار دادن این دو نفر باعث تنش شدید سیاسی می‌شود و حتی گفته بود که این مساله می‌تواند به استیضاحش به دلیل سوءاستفاده از قدرت منجر شود.

نیویورک تایمز از قول منابع آگاه گزارش داد که مک‌گان وکلای دیگری در کاخ سفید دارد که چنین یادداشتی دارد که همچنین مطلبی را ارائه می‌کند.

ترامپ همچنین گفت که به دنبال پیگرد قانونی این دو نفر و انتصاب یک مشاور ویژه برای رسیدگی به پرونده‌های کلینتون و کومی است.

روز دوشنبه، روزنامه واشنگتن پست جزئیات جدیدی را درباره ایوانکا ترامپ، دختر ترامپ و استفاده وی از یک حساب ایمیل شخصی برای ارسال امور دولتی منتشر کرد.

رئیس جمهوری آمریکا از دخترش دفاع کرده و مقایسه کردن کاری که دخترش انجام داده با کلینتون را رد کرد و گفت: دخترم ایمیل‌هایش را مخفی نکرده است.

5252

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *