دهه هشتادی‌ها هم به سربازی فراخوانده شدند

دهه هشتادی‌ها هم به سربازی فراخوانده شدند Ø³Ø§Ø²Ù…ان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در اطلاعیه‌ای مشمولان سالهای Û±Û³ÛµÛµ تا Û±Û³Û¸Û° را به خدمت فراخواند.

در این اطلاعیه آمده است:

تمام مشمولان غایب و غیرغایب متولد سالهای Û±Û³ÛµÛµ تا Û±Û³Û¸Û° با توجه به قانون خدمت وظیفه‌عمومی، باید Ø¨Ø±Ø§ÛŒ تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس+Û±Û°) اقدام کنند.

افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده یا فارغ‌التحصیل Ø´Ø¯Ù‡â€ŒØ§Ù†Ø¯ØŒ با ورود به سن مشمولیت (Û±Û¸ سال تمام)، Û¶ ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی تعیین شده، مشغول به تحصیل هستند، در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج ÛŒØ§ فراغت از تحصیل، حداکثر به مدت یک سال مهلت معرفی خواهند داشت.

همچنین متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد، به هر دلیل شرایط ادامه خدمت را ندارند، از تاریخ انصراف از تعهد، حداکثر به مدت ۶ ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر (پلیس + ۱۰) برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.

مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی ÛŒØ§ کفالت، پس از انقضاء مدت اعتبار آن، باید Ø¸Ø±Ù مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به وضعیت خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه کنند.

همچنین مشمولانی که در مهلت تعیین شده، وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند وارد غیبت شده و برابر ماده ÛµÛ¸ قانون خدمت وظیفه عمومی، مدت خدمت دوره ضرورت آنها Ø§Ø¶Ø§ÙÙ‡ می‌شود Ùˆ با محرومیتهای Ø§Ø¬ØªÙ…اعی از جمله عدم استخدام، دریافت وام و Ø®Ø¯Ù…ات بانکی Ù…واجه خواهند شد.

طبق ماده ÛµÛ¸ قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه Ù…اه باشد، سه Ù…اه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از سه Ù…اه باشد تا Û¶ ماه اضافه خدمت خواهند داشت.

گفتنی است، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال است، علاوه بر ۶ ماه اضافه خدمت ، مشمول فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالح قضایی معرفی می‌شوند.

Û´Û·Û´Û·

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *