رشد چشمگیر حملات فیشینگی در آینده

رشد چشمگیر حملات فیشینگی در آینده


واژه ÙÛŒØ´ÛŒÙ†Ú¯ ÛŒØ§ Phishing که مختصرا از عبارت Password Harvesting Fishing به معنای “به دست آوردن رمز عبور از طریق طعمه” به دست آمده و ساخته شده است، یکی از حملات سایبری شناخته شده مبتنی بر مهندسی اجتماعی است که با فریب دادن کاربران موردنظر اطلاعات محرمانه و خصوصی آن‌ها از جمله رمز عبور، اطلاعات حساب بانکی، اطلاعات شخصی و محتوای به اشتراک گذاشته شده آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی را به دست می‌آورند.

پیش‌تر کارشناسان برآورد و اعلام کرده بودند که مجرمان سایبری در تلاشند با استفاده از حملات ÙÛŒØ´ÛŒÙ†Ú¯ Ùˆ سایبری به حساب‌های کاربری افراد و قربانیان موردنظر خود نفوذ و دسترسی پیدا کنند و بدین ترتیب قادر خواهند بود که اطلاعات موردنیاز خود را به دست بیاورند. حالا تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده در وب سایت زد دی نت، حاکی از آن است که حملات ÙÛŒØ´ÛŒÙ†Ú¯ Ø§Ø² سایر حملات سایبری و بدافزاری بیشتر خواهد شد و آسیب و صدمات بیشتری را به کاربران خواهد زد به گونه‌ای که حجم زیادی از اطلاعات شخصی و هویتی مربوط به آنها ربوده خواهد شد.

برخلاف سایر حملات سایبری که توسط هکرها و مجرمان سایبری و یا بهره‌گیری از آسیب‌پذیری Ù‡Ø§ÛŒ Ù…وجود در نرم‌افزار یا سخت‌افزار دستگاه‌های الکترونیکی مربوطه، حملات ÙÛŒØ´ÛŒÙ†Ú¯ ØªÙˆØ³Ø· خود کاربر قربانی صورت می‌پذیرد، چراکه هکرها، کاربران را فریب داده تا با دست خودشان اطلاعات موردنظر هکرها را تقدیم آن‌ها کنند.

حملات ÙÛŒØ´ÛŒÙ†Ú¯ ÛŒÚ©ÛŒ از متداول‌ترین و آسان‌ترین روش‌های سرقت اطلاعات شخصی، مالی و حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی است.

5656

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *