روابط دراز مدت امیر و برانکو / یک روز صاف، یک روز ابری!

روابط دراز مدت امیر و برانکو / یک روز صاف، یک روز ابری!به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امیر قلعه‌نویی و برانکو ایوانکوویچ به لطف اختلاف نظر سرمربی کنونی سپاهان با سرمربی وقت تیم‌ملی در سال‌های گذشته بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک بوده‌اند. بیش از یک دهه قبل این دو مربی بر سر موضوعاتی با یکدیگر اختلاف نظر داشتند. اصلی‌ترین اتفاق این بود که قلعه‌نویی اعتقاد داشت از تیم آن زمانش یعنی استقلال باید بازیکنان زیادی به اردو دعوت شوند.  انتقادات او از برانکو باعث شد تا برانکو در 12 مهر 1384 در واکنش به حرف‌های قلعه نویی بگوید: «قبل از من یک بازیکن به اردوی تیم‌ملی دعوت می‌شد و حالا من سه بازیکن دعوت کرده‌ام. هرکسی بخواهد من را بایکوت کند در واقع تیم‌ملی را بایکوت کرده است.» او ادامه داد: «خوشحالم که قلعه نویی به فکر منافع ملی است. اما من باید این سوال را مطرح کنم که چرا هر زمان بازیکنی مانند صادقی، قربانی و کاظمی به تیم ملی دعوت شده، در بازگشت، در استقلال به نیمکت‌نشین تبدیل شده است. نمی‌دانم چرا رحمتی بازیکن ذخیره بود؟ هر مربی مسوول نتایج خودش است، فکر می‌کنم این بار من باید از آقای قلعه‌نویی بپرسم که چرا بازیکنان تیم ملی ما را نیمکت‌نشین کرده است.» او حتی به مورد امیرآبادی اشاره کرد و گفت: «امیرآبادی تا پیش از مصدومیت بازیکنی بوده که پیش از جام جهانی به طور مداوم به تیم ملی دعوت می‌شده، اما مصدومیت، مشکلات فراوانی را برای او ایجاد کرد و او در فصل جدید تنها در دو بازی آخر تیمش به عنوان بازیکن فیکس به میدان رفت.»

یکی دیگر از انتقادات قلعه‌نویی عدم دعوت از رضا عنایتی بود. بعد از جام‌جهانی و کسب نتایج ضعیف تیم‌ملی، سرمربی استقلال اقدامی قابل پیش‌بینی انجام داد و در صف منتقدین اصلی قرار گرفت. شاید آن زمان نه خودشان و نه هیچکس دیگر فکر نمی‌کردند که روزی برای ایستادن مقابل کی‌روش این دو نفر با یکدیگرخیلی صمیمی شوند و حتی در مواقع مختلف به دفاع از همدیگر نیز بپردازند. 

به طور مثال وقتی سر ماجرای جذب بازیکنان اوکراینی از برانکو انتقاد شد، امیر دفاع جانانه‌ای از او داشت و گفت: «سرمربی پرسپولیس آنقدر اخلاق‌مدار و خوب است که این وصله‌ها با او نمی‌چسبد. آقایان همان پروسه‌ای که علیه قلعه‌نویی به کار بردند، این بار می‌خواهند بر سر برانکو پیاده کنند. پروژه امروز زمین زدن برانکوست. آنها چیزی گیر نیاورده‌اند، اکنون گیر داده‌اند به برانکو. خاطرتان هست که در دو سال گذشته چه کارهایی علیه من کردند.»

حالا اما انگار اتفاقات به سمتی می‌رود که آسمان روابط این دو را دوباره تیر و تار خواهد کرد. مربی کروات بعد از بازی ذوب‌آهن داوری ها را به نفع اصفهانی ها خواند و کنایه آمیز گفت که داور گول خورد، چراکه کمال با توجه به دریافت کارت زرد از بازی بعدی محروم نیست. بازی بعدی پرسپولیس با سپاهان است! بی‌شک کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با سپاهان و پرسپولیس حیاتی است. امیر قلعه نویی کلا نسبت به این مسئله حساسیت دارد که بگویند داوری به نفع او و تیمش است. این حساسیت هم از سال‌ها قبل وجود دارد. مثلا بعد از دو اشتباهی که در بازی استقلال و نساجی به نفع سپاهان شد، قلعه نویی در برنامه 90 گفت سپاهان امسال از داوری ضربه زیادی خورده است. این نشان می‌دهد او تفکر متفاوتی نسبت به این مسئله دارد. حالا باید دید آیا رابطه امیر و برانکو شکرآب می‌شود؟

43257

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *