روایت احسان حدادی از مسابقه‌ای که حکم تمرین را برایش داشت

روایت احسان حدادی از مسابقه‌ای که حکم تمرین را برایش داشتمهری رنجبر:با این حال او معتقد است تمرین خوبی برای جهانی بوده :«خدا را شکر مسابقه خوبی بود. ولی دیسک را باید بهتر از این  Ù…ÛŒ انداختم، باید بالای 65 متر پرتاب می کردم ولی نشد، زورم را زدم احتمالا به خاطر مشکل تکنیکی خوب پرتاب نکردم. حالا  Ù…Ú©  Ù¾Ø±ØªØ§Ø¨ هایم را انالیز می کند. قطعا تکنیکم جفت و جور نمی شد وگرنه شرایط بدنی ام خوب بود. به هر حال فینال دایموند لیگ  ØªØ¬Ø±Ø¨Ù‡  Ùˆ تمرین خوبی برای قهرمانی جهان بود.»
به گفته حدادی ، هیچکدام از پرتابگران  Ø¯ÛŒØ³Ú©  Ø¯Ø± فینال  Ø¯Ø§ÛŒÙ…وند لیگ  Ø±Ú©ÙˆØ¯Ø± خوبی نداشتند:« اما رکوردهمه پرتابگران  Ù¾Ø§ÛŒÛŒÙ† بود. کسی پرتاب خارق العاده ای نداشت ،حتی دانیل  Ø§Ø³ØªØ§Ù„ پرتابگر سوئدی هم که مدام پرتاب  70 متری داشت ، در بروکسل  68  Ù…تر انداخت. البته پیش بینی می شد این جوری باشد، نه تنها  Ø¨Ø±Ø§ÛŒ من که برای همه. به هر حال 20 روز قبل از مسابقات جهانی است و همه پیک بدنی اشان را برای دوحه گذاشته اند.  Ø§Ù„بته که من انتظار بیشتری از خودم داشتم و پرتاب بهترهم  Ø¯Ø± توانم بود.»
او اما برای نتیجه خوب در قهرمانی جهان دوحه خیلی امیدوار است:« همه سعی ام را می کنم تا در قهرمانی جهان بهترین نتیجه را بگیرم. واقعا سخت  ØªÙ…رین می کنم و همین که مصدومیت ندارم نشانه خیلی خوب و با ارزشی است .»
رکورددار پرتاب دیسک آسیا ایمان دارد مسابقه قهرمانی جهان ،امسال جور دیگری می شود:« قهرمانی جهان  Ø¯ÙˆØ­Ù‡  Ù…سابقه قشنگی می شود،چرا که دوحه هوا گرم است . در حالی که بروکسل  Ù‡ÙˆØ§ سرد بود و وسط مسابقه باران گرفت. اما در قهرمانی جهان همه با انگیزه در استادیوم خوبی رقابت می کنند. ان شاالله من هم نتیجه خوبی بگیرم.»
هرچند او از حالا نمی تواند نتیجه جهانی را پیش بینی کند:« رکورد بالای 64 متر هر 8  Ù¾Ø±ØªØ§Ø¨Ú¯Ø± فینالیست دایموند لیگ  ØŒÙ†Ø´Ø§Ù† می دهد ، در مسابقه  Ù‚هرمانی جهان خیلی نزدیک بهم  Ú©Ø§Ø± می کنند، در واقع  Ù‡Ù…Ù‡ شانس دارند جزو سه نفر اول باشند. اگرچه از حالا چیزی مشخص نیست و کسی نمی تواند ادعای قهرمانی داشته باشد و  Ø±ÙˆØ² مسابقه سه نفر اول دنیا مشخص می شوند. شانس برای همه یکسان است .دیدید که  Ø±Ú©ÙˆØ±Ø¯ من نفر ششم دایموند لیگ با نفر دوم  ÛŒÚ© متر فاصله داشت  Ùˆ با نفر سوم 52 سانتیمتر بود.»
نفر ششم دایموند لیگ اما هدف بزرگتری دارد:« هدف  Ù…Ù† المپیک 2020 توکیو است. من در دایموند  Ù„یگ و قهرمانی جهان به خاطر موفقیت المپیک پرتاب می کنم. از مردم می خواهم در این شبهای عزیز مرا حسابی دعا کنند.»
حدادی مثل بقیه مسابقه هایش ،این بار هم لباسش با نماد کاملا ایرانی پرتاب کرد:« لباس فینالم ، کار دوستانم بود با طرح شاهنامه که   خیلی  Ø®ÙˆØ´Ú¯Ù„ÛŒ  Ø§Ø² کار درآمد و توجه خیلی ها را جلب کرد و حتی تلویزیون ابروکسل هم خیلی روی آن زوم کرد.. همه خیلی از طرح لباسم خوششان امده بود.»
او با اینکه  Ø¯Ù„Ø´ می خواست در اخرین دوره پرتاب  Ø¯Ø§ÛŒÙ…وند لیگ صاحب الماس اما نشد:« امسال  Ù‚سمتم الماس نبود که زن بگیرم ( با خنده ). جایزه نفر ششم حدود 5-6 هزار دلار بود. البته این هم اخرین سالی بود که پرتاب دیسک در دایموند لیگ برگزار شد و طبق تصمیم  Ø¬Ø¯ÛŒØ¯ ، پرتاب دیسک از دایموند لیگ حذف شد.»

251 251

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *