روایت خرازی از جلسه با قاسم‌سلیمانی و جوادظریف درباره استعفای ناگهانی

روایت خرازی از جلسه با قاسم‌سلیمانی و جوادظریف درباره استعفای ناگهانیبه گزارش خبرآنلاین، صادق خرازی، دیپلمات کهنه کار کشورمان و سفیر اسبق ایران در پاریس، از زمان انتشار خبر استعفای محمدجواد ظریف، رایزنی های خود را با سردارسلیمانی و محمدجوادظریف آغاز کرد و حالا از اقدامات خود و حواشی این استعفا می‌گوید.
 

در بخشی از گفتگوی خرازی با خبرآنلاین، وی در خصوص اقداماتی که بعد از انتشار خبر استعفا انجام داده می‌گوید: من به دلیل رفاقتی که با آقایان ظریف و سردار سلیمانی دارم، با هر دو نفر صحبت کردم. جلسه داشتم و با خلوص نیت هر دو بزرگوار روبه‌رو شدم. برادرم سلیمانی آنقدر با اخلاق و بزرگواری برای دکتر ظریف حرمت قایل بود که شما همه جوانب احترام و تکریم ایشان را در پیامشان دیدید. Ú¯Ù„ایه آقای ظریف هم ربطی به سردار سلیمانی و مسولیت ایشان نداشته و ندارد بلکه دکتر ظریف به مسئولیت و ماموریت و جایگاه وزیر خارجه نظام، توجه دارند. همه میدانند بر احدی پوشیده نیست هر دو نفر وظایف مشخصی دارند و هر دو نفر مورد اعتماد و احترام رهبری معظم انقلاب و مجموعه نظام هستند و در پروژه های حساس وظایف تعریف شده‌ Ù‡Ø± کدام مشخص است حضور هر دو نفر و نهاد متبوع‌شان کاملاً لازم است و تزاحمی بین مسئولیت‌ها و وظایف آنها وجود ندارد.

خرازی در خصوص مدل استعفای دکتر ظریف نیز گفت: Ø¯Ú©ØªØ± ظریف بیشتر هدفش هشدار بود. هشدار در خصوص آنچه Ú©Ù‡ می‌تواند درآینده مشکل آفرین باشد. اتفاقاً هشدار او را از این جهت که اعتبار دستگاه دیپلماسی هر کشور باید به هر قیمتی محفوظ بماند، ‌دقیق می‌دانم. پیام سردارسلیمانی هم در تایید جایگاه  وزیر خارجه و وزارت امور خارجه در راستای سیاست‌های کلی نظام بود. تاکید ریس جمهور نیز همین بود.

متن کامل گفتگوی خبرآنلاین با صادق خرازی را اینجـــا بخوانید

6060

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *