روحانی به عراق سفر می‌کند

روحانی به عراق سفر می‌کندسفیر ایران در بغداد از سفر قریب الوقوع «حسن روحانی»، رئیس جمهوری ایران به عراق خبر داد.

ایرج مسجدی چهارشنبه (۱ اسفند) در جریان مراسم تکریم فعالان در مراسم‌های اربعین حسینی که در شهر سامرا، مرکز استان صلاح الدین عراق برپا شده بود، گفت که رئیس جمهوری ایران ماه میلادی آینده (مارس) به این کشور سفر و با مقامات عراقی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

سفیر ایران در بغداد طی این مراسم گفت: «ایران در راستای توسعه همکاری فراگیر با کشور دوست و برادر خود عراق به استان صلاح الدین و شهر سامراء توجه ویژه‌ای دارد».

او گفت که تهران از شرکت‌های ایرانی برای فعالیت و سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف عراق از جمله استان صلاح الدین دعوت می‌کند و در همین راستا از دولت مرکزی عراق می‌خواهیم زمینه‌ها را برای این کار را بیش از پیش مهیا کند».

مسجدی افزود، همانگونه که ایران در زمان جنگ با داعش در کنار دولت و ملت عراق ایستاد، این آمادگی را نیز دارد که در مرحله بازسازی این کشور نیز به بغداد کمک کند.

جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های گذشته که گروه تروریستی داعش مناطق زیادی از عراق را به اشغال خود درآورد، از دولت و ارتش عراق برای مقابله با این گروه تروریستی در بازپسگیری مناطق اشغالی حمایت کرد.

دو کشور تلاش دارند این همکاری را در زمینه بازسازی و تبادلات تجاری به ویژه در سایه تحریم‌های آمریکا علیه تهران ادامه دهند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران ۲۳ دی ماه در رأس هیأت سیاسی و اقتصادی جهت تقویت همکاری‌های اقتصادی دوجانبه به عراق سفر کرد و با مقام‌های ارشد این کشور دیدار داشت.

17231

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *