زنجیره انسانی برای امضای کتاب

زنجیره انسانی برای امضای کتابنخستین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب ایران همچون دیگر نمایشگاه‌ها هنوز به خوبی راه نیفتاده است، و شاید برای ما دیگر مساله‌ای طبیعی به نظر برسد.

شاید Û±Û° روز زودتر از سال‌های گذشته برگزار Ø´Ø¯Ù† و نبود آگاهی افراد از موعد افتتاح آن، هوای سرد و شاید مشکلات اقتصادی مردم را بشود از دلایلی عنوان کرد که حضور مردم را در نخستین روز سی‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب را کمتر از سال‌های قبل کرده است. 

محوطه غرفه‌های ناشران شناخته شده بر و بیایی دارد اما ناشران کمتر شناخته شده تلاش زیادی برای جذب خریداران می‌کنند. اما در این روز که هنوز نمایشگاه کتاب به قولی هنوز به خوبی جا نیفتاده یکی از غرفه‌ها حسابی غوغا کرده است.

وقتی از مسئولان دلیل این ازدحام را می‌پرسم، می‌گویند، فضای مجازی سبب این شلوغی است. فضای مجازی نوجوانان را به نمایشگاه کشانده است.

موضوع جذاب‌تر هم می‌شود؛ جلوتر که می‌روی با صف طویلی مواجه می‌شوی Ú©Ù‡ برای بهم نخوردن نظم آن، مسئولان غرفه با ایجاد زنجیره انسانی، جمعیت را مهار می‌کردند. وقتی نزدیکر می‌شوی متوجه حضور جوانی می‌شوی که در حال امضای کتاب است.

مسئولان گفتند در عرض چند ساعت، چاپ نخست کتاب به پایان رسیده است و می‌خواهند فروش چاپ دوم را آغاز کنند.

داستان از این قرار است که نویسنده جوانی به نام علی سلطانی، Ú©ØªØ§Ø¨ÛŒ با عنوان «راز رخشید بر ملا شد» را نوشته است و حدود Û² سال با کمک فضای مجازی این کار را تبلیغ کرده و مخاطبان را در فضای تعلیق اثر نگاه داشته است. در تمام این مدت، علاقه‌مندان منتظر انتشار اثر بودند که بالاخره امروز موعد رونمایی از آن فرا رسید.

ÛµÛ·ÛµÛ·

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *