سرلشگر فیروزآبادی: مدافعان حرم نبودند در یزد هم گرفتار داعش می‌شدیم

سرلشگر فیروزآبادی: مدافعان حرم نبودند در یزد هم گرفتار داعش می‌شدیمسرلشگر حسن فیروزآبادی امشب در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره استانی شعر دفاع مقدس و اولین جایزه ادبی یوسف با بیان اینکه همیشه با عشق و علاقه ویژه ای به یزد نگاه کرده ام، اظهار داشت: یزد مردان بزرگی همچون شهید صدوقی مردی دارد، مردی که دارای شخصیتی بزرگ، قدرتمند و موثر برای اسلام و امام بود.

وی با اشاره به خاطرات شهید رهنمون بیان کرد: بر خلاف تصوری که برخی ها از یزدیها دارند ما در لشکرمان هرگاه کار جدی در عملیات داشتیم، تیپ الغدیر یزد را مامور آن عملیات می کردیم چون امیدوار به شجاعت، ایستادگی و حماسی جنگیدن یزدی ها بودیم و این یادگاری است که رزمندگان تیپ الغدیر در قلب فرماندهان جنگ گذاشتند.

اهم سخنان سرلشگر حسن فیروزآبادی بدین شرح است:

*در همه مراسم یاد شهدا، جانبازان، آزادگان، رزمندگان و بسیجیان را گرامی می داریم وقتی در بزرگداشت خانواده معظم شهدا و شهدا سخن گفته می شود، ذکری از آزادگان و جانبازان می شود و می گذرند در حالی که در مکتب تشیع این قابل قبول نیست چون تکلیف ما جهاد است.

*تکلیف ما حضور در صحنه های انقلاب به ویژه جبهه های جنگ با اخلاص و ایستادگی در آنجا و کسب پیروزی است، بنابراین باید قدر رزمندگان و بسیجیان را دانست زیرا آنها ذخیره های اسلام و انقلاب هستند و نزد خداوند آبرو دارند و آبروی آنها موجب برکت، روزی و نورانیت جامعه ما و اقتدار ایران اسلامی است.

*ابهت و عزتی که انقلاب، رهبری و ملت ایران در بین جهانیان دارند، محصول جهاد مخلصانه رزمندگان و بسیجیان و ایثارگران و خون شهدا است.

*هرکه گامی در حمایت از ولایت فقیه در حمایت از امام، اسلام و قرآن، رهبری و اسلام ناب برداشته و قدمی، قلمی و کلامی در حمایت از رزمندگان و بسیجیان و اقتدار اسلام بر می دارد، همه نزد خدا از یک عطر و رایحه برخوردار می شوند.

*اینکه پرچم مقدس جمهوری اسلامی در مزارهای روستاهای دورافتاده در فراز و اهتزاز است نشانه عزت دین، اسلام و انقلاب است.

* قبل از انقلاب ملت ایران همه شهری و روستایی، دانشجویان، حوزویان و … مسلمان و شیعه بودیم و نام اهل بیت (ع) را به احترام یاد می کردیم اما انقلاب یک فرهنگ لغت جدید به میان آورد و همه واژه ها در میدان‌های مبارزه این ملت از وقتی که اعلامیه های امام را دست به دست می چرخاندند و در راه او خون می دادند، تا درون جبهه ها واژه ها یکی یکی معنای اسلام ناب به خود گرفت و این امر با هدایت امام محقق شد.

*ما شهید شنیده بودیم اما حس نکرده بودیم، شهید شدن را نمی دانستیم، ما ایثار را فقط در زندگی بزرگانی در صدر اسلام در کتابها خوانده بودیم، ما جهاد را در قرآن و روایات و کلام امام علی (ع) شنیده بودیم اما بعد از انقلاب و دوران دفاع مقدس به این درک واقعی رسیدیم که جهاد است که کشور، اسلام و قرآن را حفظ می کند.

*فرهنگی که امروز بین ماست، محصول خون شهدا و محصول مبارزه است، این تولید علم و فناوری، دستیابی به تجهیزات بزرگ، پیدا کردن راه های علمی عمیق و افتخارات بزرگ در جهان محصول آن جهاد است و محصول جهادی است که تداوم دارد و دیدید که رزمندگان مدافع حرم آن را ادامه دادند و راه داعش را برای ورود به کشور ما بستند.

*اگر با داعش با سوریه و شمال عراق نمی جنگیدیم، حتی در یزد گرفتار داعش می شدیم زیرا آنها فتنه عظیم و خانمان براندازی بودند که برنامه های جدی علیه اسلام به ویژه تشیع چیده بودند آنها حتی اهل سنتی که آنها را قبول نداشتند را نمی خواستند.

*داعشی ها از اول آموخته بودند که اهل فکر و اهل اجتهاد نباشند و هر چه به آنها اعلام شد، انجام دهند.

*آمریکا، اسرائیل، انگلیس و پژوهشکده های آنها کار جدی انجام دادند برای اینکه به این برسند که چگونه اسلام را از درون فرو بپاشند که حاصل آن داعش بود.

*بسیاری از پاسدارانی که خدمت خود را در سپاه و جنگ انجام داده و بازنشسته بودند، به عنوان مدافع حرم رفتند و در جبهه های سوریه و عراق جنگیدند و دوباره جانباز یا شهید شدند.

*همه بدانند که این ملت، ملت پیشرو و پیشگام در بین همه ملت ها است و بدخواهان  هر چه می خواهند ببافند زیرا انقلاب ما رها شده نیست، جهان صاحب و مالک دارد، انقلاب به پیش می رود و باید با امید پیش برویم البته مشکلات بسیاری است، برخی از آنها تحریم دشمنان است و برخی از آنها به دلیل سوء مدیریت و کج فهمی مسئولان خودمان است.

* اینها هم از همین ملت هستند که به آنها رای دادیم بالا آمدند اما نتوانستند انتظاری که از آنها وجود داشت را محقق کنند.

2929

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *