سرلشکر موسوی: چند تن از شهدای سانحه امروز در صف مدافعان حرم بودند

سرلشکر موسوی: چند تن از شهدای سانحه امروز در صف مدافعان حرم بودندسرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در پنجمین همایش ملی مدیریت جهادی که شامگاه امروز در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد با اشاره به سقوط هواپیمایی باربری ۷۰۷ نیروی هوای و ادای احترام به به روح بزرگ این شهدا، اظهار داشت: این عزیزان یادگاران دفاع مقدس و از مدافعان حرم بودند و اگر امروز سردار سلیمانی بیش از ما از این حادثه ناراحت نباشند حد اقل به اندازه ما ناراحت هستند. از خدا وند شادی روح این شهدا را طلب می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه چند سال پیش با عشق در خصوص زندگی شهید فلاحی نوشته بودم، گفت: جزوه مدیریت جهادی با توجه به زندگی شهید فلاحی استخراج شد و شهید ستاری بطور واقعی می‌تواند الگویی برای مدیریت ارتباط باشد که خوشبختانه بخشی از زندگی آنها و رفتارشان گرفته شده و با وجود حضور بخشی از همرزمان آنها می‌توان خصوصیات مدیریت آنها را استخراج و در اختیار جوانان قرار داد.

سرلشکر موسوی با اشاره به دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: دوران دفاع مقدس و رشادت جوانان الگوهای ویژه ای را به ما نشان داد. این جوانان با پیروی از اسلام و با پیروی از قوانین خمینی توانستند نمونه های ویژه‌ای را در مدیریت به نمایش بگذارند.

وی گفت: برخی از ما می‌پرسند چگونه می‌شود نیروهای مسلح زیردریایی، ناوشکن و جنگنده های بسیار پیشرفته می سازند که از فناوری های بسیار مدرن برخوردارند؟ این عزیزان می‌پرسند چگونه در نیروهای مسلح میتوان این پیشرفت‌ها را داشت اما در برخی حوزه‌ها نتوانسته‌ایم به این پیشرفت ها دست بیابیم؟

فرمانده کل ارتش گفت: در همه حوزه‌ها به برکت انقلاب اسلامی پیشرفت های بسیاری به دست آمده است اما پیشرفت ها در نیروهای مسلح بیشتر دیده می شود. نیروهای مسلح برای خنثی کردن توطئه های دشمنان انقلاب با تمام توان کار می کنند و انگیزه های بسیاری برای نا کام کردن دشمن وجود دارد؛ اما شاید این روحیه در دیگر حوزه ها نباشد .

وی افزود: نیروهای مسلح وقتی با دشمن مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی روبرو هستند تلاش می کنند تا پشت دشمن را به خاک بمالند و روحیه و حال آنها شب عملیاتی است به همین دلیل همواره آماده هستند و می دانند که هر لحظه امکان حمله دشمن وجود دارد.

2929

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *