سیروس الوند: استقلال دیگر واجد شرایط برای کری خواندن نیست!

سیروس الوند: استقلال دیگر واجد شرایط برای کری خواندن نیست!سیروس الوند یکی از کارگردانان باسابقه و خوشنام سینمای ایران است؛ کارگردانی که به شدت فوتبالی است. الوند که پرسپولیسی است معتقد است تیم محبوبش امسال هم قهرمان لیگ برتر می‌شود و در قهرمانی هت‌تریک می‌کند. نکته جالب اینکه برادر او یعنی خشایار الوند که او هم نویسنده ماهری است طرفدار سرسخت استقلال است و این دو به شدت با هم کل‌کل می‌کنند. گفت‌وگوی فوتبالی، سینمایی ما با سیروس الوند را در ادامه می‌خوانید.

آقای الوند شرایط این روزهای پرسپولیس را چطور می‌بینید؟
پرسپولیس در زمان محرومیت از نقل و انتقالات و با ۱۲، ۱۳ بازیکن عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و به فینال لیگ قهرمانان آسیا هم رسید، ولی با شروع نیم‌فصل دوم و اتمام محرومیت و اضافه شدن بازیکنان جدید هنوز به هماهنگی ۱۰۰ درصدی نرسیده است. ولی فکر می‌کنم با گذشت زمان و جا افتادن بازیکنان جدید، پرسپولیس بازی‌های بهتری به نمایش می‌گذارد.

یعنی تیم نیم‌فصل اول قوی‌تر از تیم فعلی است؟
بحث قوی و ضعیف بودن نیست، ولی پرسپولیس در نیم‌فصل نخست نمایش بهتری داشت. در سینما می‌گویند محدودیت باعث خلاقیت می‌شود و من فکر می‌کنم این موضوع در فوتبال هم صادق باشد. ضمن اینکه یک نکته را نباید فراموش کرد.

چه نکته‌ای؟
حذف و ناکامی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا و شکست سنگین مقابل ژاپن به لحاظ روحی روی فوتبال ما تأثیرگذار بوده و خیلی از تیم‌های مطرح ما مثل پرسپولیس و استقلال دچار افت روحی شدند.

این روزها بحث اشتباهات داوری داغ است. نظر شما چیست؟
من فکر می‌کنم داوری ما اشکالات زیادی دارد. درست است در همه جای دنیا داوران مرتکب اشتباه می‌شوند که طبیعی است، ولی اشتباه داوری در لیگ ایران بیشتر از حد معمول است و از آن بدتر این است که فدراسیون فوتبال و کمیته داوران به شدت از داوران خود حمایت می‌کنند و این موضوع بسیار بد است. وقتی یک داور پراشتباه ظاهر می‌شود دیگر جای دفاع ندارد، نمی‌دانم چه اصراری است تحت هر شرایطی بخواهند از داور حمایت کنند و بگویند بدون اشتباه بوده است یا مثلاً بعضی از داوران علت اشتباهات وحشتناک‌شان را حقوق کم خود عنوان می‌کنند که این موضوع اصلاً توجیه مناسبی نیست. داور چه پول کم بگیرد چه زیاد باید درست داوری کند و این موضوع اصلاً جای دفاع ندارد.

به نظر شما بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران چه کسی است؟‌
نمی‌شود یک نفر را نام برد، ولی پرویز قلیچ‌خانی، علی پروین، حسن روشن، احمدرضا عابدزاده و علی کریمی بهترین‌های تاریخ فوتبال ما هستند.

سیروس الوند می‌گوید «اگر من بودم قطعاً کی‌روش را حفظ می‌کردم»؛ او سپردن تیم ملی به برانکو را کار اشتباهی می‌داند و درباره حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها هم با ما صحبت کرد. مشروح مصاحبه را اینجا بخوانید.

43503

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *