صادرات ۲۹۰ میلیون دلاری محصولات کشاورزی در سال ۱۳۹۷

صادرات ۲۹۰ میلیون دلاری محصولات کشاورزی در سال ۱۳۹۷به گزارش خبرآنلاین از تبریز به نقل از روابط عمومی جهاد Ú©Ø´Ø§ÙˆØ±Ø²ÛŒØŒ اکبر فتحی در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: صادرات محصولات کشاورزی در سال گذشته از گمرکات استان بالغ بر۲۹۰  میلیون دلار است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش Û¹ درصدی برخوردار است.

وی سهم صادرات محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی از کل صادرات غیرنفتی استان را ۱۳درصد اعلام کرد و گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد آذربایجان شرقی در تولید اکثر محصولات دارای مزیت نسبی آشکار بوده و می‌بایستی زمینه‌سازی‌های لازم جهت رشد صادرات بخش کشاورزی فراهم شود.

فتحی ادامه داد: اقلام عمده صادراتی استان کشمش، لبنیات ( پنیر، دوغ و خامه) گوجه فرنگی، آب سیب، کاهو و کلم است که به بیش از ۳۰ کشور مختلف نظیر عراق، آذربایجان، ارمنستان، افغانستان، امارات، رومانی، ترکیه، یوگسلاوی و روسیه صادر شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اظهار کرد: لازمه توفیق برنامه‌های صادراتی محصولات کشاورزی نیازمند اتخاذ رویکردهای همه جانبه و فرایندی است که در نتیجه تلاش کلیه بخش‌های کشور و نظام بانکی، گمرک، صندوق حمایت و تشکل‌های صادراتی محقق می‌شود و در صورت هماهنگی بخش های مختلف کشور در قالب یک راه می توان به پایداری و رشد چشمگیر صادرات محصولات کشاورزی دسترسی پیدا کرد.

46

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *