عصبانیت کیهان از پخش نشدن مستندی درباره ماجرای سایت نطنز از تلویزیون

عصبانیت کیهان از پخش نشدن مستندی درباره ماجرای سایت نطنز از تلویزیون«ناگفته‌هایی عجیب درخصوص پیچیده‌ترین حمله سایبری جهان به سایت هسته‌ای نطنز» عبارتی بود که گروه برنامه‌سازی ثریا به‌عنوان موضوع مستند «جانور گرسنه» اعلام کردند. مستندی که قرار بود ساعت ۲۰ روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور روی آنتن برود، اما در آخرین لحظات از پخش بازماند.

روابط عمومی برنامه ثریا در اطلاعیه‌ای کوتاه و مختصر اعلام کرد با توجه به اصلاحات مدنظرمدیران شبکه بر این مستند و اصرار برنامه بر حفظ ساختار محتوایی مستند باعث شد که این مستند به‌رغم تبلیغات قبلی امکان پخش نیافت و ضمن احترام به مصلحت‌ها و ملاحظات مدیران تلویزیون ابراز امیدواری کرد که این مستند در فرصتی مناسب با حفظ کلیت محتوایی آن امکان پخش بیابد.

این اطلاعیه اگرچه بسیار محتاطانه و محترمانه نوشته شده اما نشان می‌دهد که چالش بر سر محتوای مستند و اصلاحات مدنظر برای حذف بخش‌هایی از آن و اصرار تیم مستندساز ثریا بر حفظ کلیات محتوایی مستند، علت عدم پخش مستند بوده است. اما این بخش‌های مورد اختلاف در مستند درخصوص چه موضوعاتی بوده است؟! تهیه‌کننده «ثریا» حاضر به توضیح درباره این مسئله نشد، اما بر اساس پیگیری‌ها Ø§Ø² برخی شخصیت‌هایی که در این مستند با آنها مصاحبه شده بود، «جانور گرسنه» ظاهرا راجع به اتفاقات بعد از برجام و محدودیت‌های به‌وجود آمده برای برنامه هسته‌ای و متخصصان این عرصه است و احتمالا دلیل عدم پخش این مستند، به این مسئله برمی‌گردد.

Û²ÛµÛ¸Û²Û´Û³

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *