تاکید نماینده ولی فقیه برای اختصاص اعتبار برای تکمیل زائرسرای استان چهارمحال وبختیاری درمشهد

تاکید نماینده ولی فقیه برای اختصاص اعتبار برای تکمیل زائرسرای استان چهارمحال وبختیاری درمشهدبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان چهارمحال وبختیاری  به نقل از روابط عمومی  استانداری، حجت الاسلام محمد علی نکونام  در جلسه هماهنگی و پیگیری روند احداث زائرسرای چهارمحال و بختیاری در مشهد مقدس افزود : این زائر سرا متعلق به همه مردم استان است و به نام این استان وقف می شود.

وی تصریح کرد : این زائر سرا برای زائران و مسافران هم استانی که به زیارت امام هشتم در مشهد می روند خدمت رسانی می کند و هیچ درآمد مالی نیز نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: این زائرسرا پذیرای کسانی است که بضاعت مالی برای اسکان ندارند و به صورت خودگردان هزینه ها خود را تامین می کند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: تاکنون بار اجرای این پروژه بر دوش شهرداری و استانداری بوده است، و نیاز است در کنار سایر راهکارها جهت جذب منابع مالی، کارها جهت تسریع به شیوه قبل ادامه پیدا کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز پبشرفت مالی این طرح را ۳۰ درصد عنوان کرد و گفت : اکنون مرحله زیرسازی و اسکلت بنای آن آماده شده است و نیمی از کار فیزیکی آن پایان یافته است.

اقبال عباسی با اشاره به اینکه جهت تصمیم‌گیری در مورد ادامه تکمیل پروژه زائرسرای چهارمحال و بختیاری در شهر مشهد نیازمند یک برآورد هزینه دقیق هستیم، گفت: برای تکمیل و بهره برداری کامل از آن با قیمت موجود به ۱۶۰تا ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و برای تامین این اعتبار می توان از ظرفیت خیرین، بخش خصوصی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، شهرداری و مسکن و شهرسازی بهره گرفت.

وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه اعتبارات دولتی بر اساس سرفصل‌های مشخص تخصیص داده می‌شود و باتوجه به اینکه این پروژه دولتی نیست، نمی‌توان از اعتبارات پروژه‌های عمرانی به آن تخصیص داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: این طرح در زمینی به وسعت ۷۰۰ مترمربع، زیربنای ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع در ۸ طبقه در دست احداث است.

مجید نظری دهکردی افزود: هم اینک عملیات اجرایی سفت کاری این زائرسرا به پایان رسیده و تاسیسات و نازک کاری باید آغاز شود.

وی یادآور شد: کیفیت ساخت زائر سرای چهارمحال و بختیاری نسبت به مشابه احداث زائرسرای استان های دیگر در مشهد مقدس از اهمیت بالایی برخوردار است.

نظری افزود: واحدهای اقامتی این زائرسرا با ۴۰ سوئیت و ۱۷۰ تخت ساخته و بهره برداری می شود.

46

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *