تعابیر رسانه های خارجی درباره تعویض سرلشکر جعفری اصلا وجاهت ندارد

تعابیر رسانه های خارجی درباره تعویض سرلشکر جعفری اصلا وجاهت نداردمحمد جواد جمالی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگویی Ø¨Ø§ اشاره به انتصاب سرلشکر سلامی به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی رهبر انقلاب، اظهار کرد: سردار سلامی فردی دانشگاهی و آکادمیک است و رهبر انقلاب برای اشخاصی مانند فرمانده سپاه، رئیس قوه قضاییه، رییس سازمان صدا و سیما و بسیاری دیگر از ارگان‌ها به صورت پنج ساله حکم صادر می‌کنند اما ممکن است این حکم را دوباره به مدت Ûµ سال دیگر نیز تمدید کنند.

وی افزود: سردار جعفری به مدت ۱۲ سال فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودند و برای اولین بار در سال ۸۶ به این عنوان منصوب شد، لذا تعبیرهایی که درباره تعویض ایشان و انتصاب سرلشکر سلامی از سوی برخی رسانه‌های معاند و خارجی بیان می‌شود به هیچ عنوان وجاهت ندارد.

جمالی نوبندگانی تصریح کرد: با توجه به اینکه سپاه زیر مجموعه فرماندهی کل قوا قرار دارد، لذا با رفت و آمد فرماندهان تغییر خاصی صورت نمی‌گیرد چرا که مبانی کاملا ثابت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: سرلشکر سلامی شناخت بسیار خوبی به دلیل نقش آفرینی در سپاه پاسداران دارد، لذا بهترین گزینه ممکن برای فرماندهی کل سپاه تلقی می‌شود.

گفتنی است؛ طی روزهای اخیر تاج برای نهایی کردن مذاکرات با گزینه های مدنظر، سفرهایی به امارات و ترکیه داشته است. شنیده می‌شود توافق اولیه با گزینه اروپایی مدنظر صورت گرفته و جلساتی برای نهایی کردن بندهای قرارداد در حال پیگیری است.

2323

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *